hp
We wczorajszym wywiadzie prezes HP, Meg Whiteman, powiedziała, że firma planuje niebawem powrócić na rynek smartfonów. Słowa te wywołały momentalnie falę spekulacji dotyczących platformy, z której HP mogłoby skorzystać. Naturalnym zdawało się być to, że producent skieruje się w stronę Windows Phone, ze względu na swoją bliską współpracę z Microsoftem w dziedzinie sprzętu.

Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej HP zaprezentuje niebawem własny smartfon oparty na Androidzie. Do Sieci przedostały się dziś wyniki benchmarku urządzenia oznaczonego jako HP Bender, które zostało wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon MSM8960 i ekran o rozdzielczości 1366×720. Pracuje ono aktualnie pod kontrolą Androida w wersji 4.0.4 IceCream Sandwich.

Wieść o tym, że HP przyłączy się do grona producentów urządzeń z Androidem należy uznać za dobrą nowinę. Jeszcze w czasach, gdy nowością były PDA z systemem Windows Mobile produkty tej firmy były wysoko cenione przez użytkowników i sądzimy, że jakość HP może wnieść świeży powiew do świata Androida. Firma ta po fiasku platformy webOS zaprzestała prac nad smartfonami, lecz mamy nadzieję, że powróci do gry w wielkim stylu.

hp-bender

źródło: slashgear.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski