ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NASA traci satelity przy starcie misji TROPICS 1

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

NASA utraciła dwie satelity CubeSat, które były częścią misji programu NASA Earth venture. Ten zapewnia możliwość wykonywania misji o wyższym ryzyku niższym kosztem.

NASA traci satelity

Pomimo utraty pierwszych dwóch z sześciu satelitów konstelacja TROPICS nadal będzie spełniać swoje cele naukowe z czterema pozostałymi satelitami CubeSat rozmieszczonymi na dwóch orbitach. Dzięki wspomnianym satelitom projekt TROPICS będzie nadal zapewniał lepsze obserwacje cyklonów tropikalnych w czasie rzeczywistym. To najlepsze rozwiązanie w porównaniu z tradycyjnymi metodami obserwacyjnymi.

NASA bada nie tylko kosmos!

NASA

TROPICS to naukowe, wyselekcjonowane, konkurencyjne i niskokosztowe misje, które dają możliwość inwestowania w innowacyjną naukę o Ziemi w celu zwiększenia naszej zdolności do lepszego zrozumienia obecnego stanu systemu naszej planety. Te badania umożliwiają przewidywanie zmian, które zachodzą w naszym klimacie, to pozwala lepiej przygotować się na kataklizm. W przypadku misji TROPICS agencja współpracuje z różnymi dostawcami wystrzeliwania satelitów w kosmos.

Jako misja licencjonowana przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA), FAA i Astra poprowadzą dochodzenie, aby zrozumieć, co wydarzyło się podczas startu TROPICS-1. NASA udzieli wszelkiej potrzebnej wiedzy, ale spodziewa się wstrzymania wysiłków związanych z uruchomieniem z Astrą na czas, gdy prowadzone jest dochodzenie, aby upewnić się, że pójdziemy naprzód, gdy będziemy gotowi.

Komunikat prasowy NASA

NASA dba o dostawców

Program usług startowych NASA, który zarządza usługą wystrzeliwania dla misji, nadal współpracuje z nowymi dostawcami wystrzeliwania na orbitę, aby dostarczać tanie misje naukowe na orbitę z kontraktami zgodnymi z praktykami komercyjnymi, wykorzystując mniejszy nadzór NASA w celu osiągnięcia niższych kosztów wystrzeliwania. Małe satelity i ładunki klasy D tolerują stosunkowo wysokie ryzyko i służą jako idealna platforma dla innowacji technicznych i architektonicznych. Te przyczyniają się do rozwoju badań oraz do rozwoju technologii!

Dzięki przejrzystości wyświetlanej przez Astrę, NASA zaangażowała się w dochodzenie w sprawie poprzedniego startu Astry. Dodatkowo byliśmy zaangażowani w dyskusje na temat wyciągniętych wniosków i działań naprawczych. Zdajemy sobie sprawę z ryzyka związanego z nowym dostawcą uruchamiania i w razie potrzeby udzielimy naszej pomocy.

Komunikat prasowy NASA

Duże niepowodzenie w misji

Wczoraj NASA próbowała wystrzelić kolejną rakietę firmy Astra Space, ta niestety wykonała nieudany lot na orbitę. NASA w związku z tym straciła dwa satelity, które trafiły zamiast na orbitę do oceanu. Rakieta po stacie nie osiągnęła prędkości orbitalnej. W związku z tym ładunek wraz z rakietą trafił do oceanu. W misji miały być wystrzelone pierwsze satelity misji TROPICS.

Źródło: nasa.gov

Sprawdź najnowsze wpisy