ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google AutoDraw — czyli rysuj jak profesjonalista

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Oprogramowanie Google AutoDraw to wspaniałe narzędzie do rysowania. Jeśli potrzebujesz oryginalnych ikon, to aplikacja dla Ciebie. Co ciekawe ta działa w pełni w każdej przeglądarce!

Google AutoDraw, czyli kilka kresek od rysunku.

Google reklamuje swoją aplikację, mówiąc o tym, że jeśli chcesz zrobić zaproszenie na przyjęcie, musisz szukać dużych, najczęściej płatnych programów po to, aby zrobić coś kreatywnego. Jeśli nie jesteś grafikiem, to na pewno często szukasz darmowych rozwiązań do rysunku. Co jeśli powiem Ci, że oprogramowanie Google pozwala zmienić kilka kresek w naprawdę ładną ilustrację! Dokładnie tak działa Google AutoDraw!

Google AutoDraw i Ai

Gigant od bardzo dawna korzysta z dobrodziejstw AI. Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w tłumaczu, a także w przypadku AutoDraw. Jak sami twórcy określają AI Experiments ma na celu pomóc w ułatwianiu życia użytkownikom internetu. W przypadku aplikacji do rysowania Google wprowadziło do niej uczenie maszynowe, dzięki któremu system stara się podpowiedzieć użytkownikowi, co może wyjść z narysowanych połączeń kształtów.

Dzięki wykorzystaniu machine leagningu użytkownicy są w stanie narysować delfina, rower, a nawet samochód zupełnie bez umiejętności rysowania! To doskonałe narzędzie dla osób, które chcą zrozumieć podstawy rysunku oraz dla dzieci, które na pewno będą zachwycone, tym jak ich proste kształty zmieniają się w minimalistyczne dzieło sztuki.

Nie tylko AI

Bez danych, AI nie jest w stanie samo zrobić nic. To właśnie dlatego Google postanowiło postawić na Artystów, którzy wykonali rysunki. Te zostały wprowadzone do systemu i rozłożone na części pierwsze. Dzięki współpracy z takimi artystami jak: Selman Design, Hawraf, czy Simone Noronha możemy cieszyć się idealnymi projektami. Artyści stworzyli specjalne prace na rzecz programu Google.

AutoDraw to nowy rodzaj narzędzia do rysowania. Łączy uczenie maszynowe z rysunkami utalentowanych artystów, aby pomóc wszystkim szybko stworzyć coś wizualnego. Nie ma nic do pobrania. Nie ma za co płacić. I działa wszędzie: smartfon, tablet, laptop, komputer stacjonarny itp. Narzędzie sugestii AutoDraw wykorzystuje tę samą technologię, co w QuickDraw, aby odgadnąć, co próbujesz narysować. W tej chwili może odgadnąć setki rysunków i z niecierpliwością czekamy na dodanie kolejnych.

Informacja Google

Jeśli chcecie sami przekonać się jak działa oprogramowanie AutoDraw. Link znajdziecie tutaj

Źródło: experiments.withgoogle.com

Sprawdź najnowsze wpisy