ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Najlepszy telefon roku 2009 z Androidem – wyniki!

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy

Minęły już dwa tygodnie od rozpoczęcia głosowania. Dlatego najwyższy czas na podsumowanie ankiety, w której wybieraliśmy najlepszy telefon roku 2009 z Androidem.
Według czytelników Android.com.pl, a więc znających się na Androidzie najlepszym telefonem roku 2009 okazał się HTC Hero – od początku był on liderem w głosowaniu. Zaraz za nim, otrzymując prawie 1/3 głosów mniej uplasował się HTC Magic.
Na trzecim miejscu niemal ex aequo znajdziemy Sony Ericssona Xperię X10 oraz HTC G1. Co prawda na chwilę obecną to Xperia ma 1 głos więcej, jednak w ciągu kilku minut wszystko może się zmienić. Na kolejnych pozycjach uplasowały się kolejno Motorola Milestione (Droid), Samsung Galaxy i7500 oraz Samsung Galaxy Lite i5700. W ankiecie brały udział takie modele jak HTC Tattoo, Motorola Dext (Cliq), Samsung Moment, LG GW620 (Etna), Samsung Behold 2 jednak ilość zgromadzonych przez nie głosów jest bliska zeru.

Ułożenie tego typu ankiety nie było łatwym zadaniem, ponieważ przykładowo G1 został oficjalnie zaprezentowany w 2008 roku, jednak do Polski dotarł dopiero w lutym następnego roku. Podobna sytuacja tyczy się różnież najlepiej wyposażonych modeli z listy takich jak Xperia X10 oraz Motorola Milestone (Droid). Oficjalnie znamy je już teraz, jednak do Polski oficjalnie jeszcze nie zawitały. Z tego też względu powinniśmy zobaczyć te modele na liście w głosowaniu za rok.

Według Was HTC Hero zasługuje na miano telefonu roku 2009? Czy interface HTC Sense jest na tyle dobry, aby bohater górował nad takimi kombajnami jak chociażby Sony Ericsson Xperia X10 czy Motorola Milestone (Droid)?

Sprawdź najnowsze wpisy