Pokemon Go

 
Jakiś czas temu pisaliśmy o nadchodzącej, dość oryginalnej grze na smartfony – Pokemon Go. Tytuł ma wykorzystywać prawdziwe lokalizacje do łapania stworków. Będzie można używać ich w walce oraz wymieniać się nimi ze znajomymi.
 
Niantic Labs, deweloper Pokémon Go zostanie doinwestowany przez kilka dużych przedsiębiorstw takich jak Nintendo, Google i Pokemon Company. Mowa o kwocie $ 20 mln, aby pomóc rozwijać projekt, na którym bardzo zależy każdej z firm.
 


 
The Pokémon Company, Google i Nintendo są niesamowitymi inwestorami, partnerami strategicznymi w budowaniu następnego rozdziału dla Niantic” – powiedział John Hanke, dyrektor generalny Niantic, w komunikacie. „Za pomocą tego kapitału będziemy dalej rozwijać nasz projekt Pokemon Go i budować naszą platformę do gier w rzeczywistym świecie”. „Dofinansowanie gry spowoduje powstanie nowego społeczno-mobilnego doświadczenia jakiego świat nigdy jeszcze nie widział”, dodał Tsunekazu Ishihara, prezes i dyrektor generalny The Pokemon Company. „Firma zobowiązała się do współpracy z takimi spółkami jak Niantic, które dzielą ten sam duch wspólnoty i innowacji”.
 
Oprócz ustalonych 20 milionów dolarów inwestycji, Nintendo, Google oraz The Pokémon Company zapewni dodatkowe $ 10 milionów „uzależnione od osiągnięcia określonych etapów” przez Niantic. Wygląda więc na to, że projekt staje się bardzo poważny. Przyznam, że jestem bardzo podekscytowany i czekam na efekty prac.
 
źródło: polygon

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.