ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nowe funkcje tiktoka

Nowe funkcje TikToka pozwolą kontrolować czas używania aplikacji

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

TikTok zapowiedział nowe funkcje, które pozwolą użytkownikom mieć większą kontrolę nad tym, ile czasu spędzają na tej platformie. Administrator aplikacji będzie starał się skłonić do korzystania z nowości szczególnie najmłodsze osoby. Podobne rozwiązania były wdrażane w przeszłości przez inne serwisy społecznościowe.

Nowe funkcje TikToka ograniczą czas poświęcany aplikacji?

nowe funkcje tiktoka

Problem z serwisami społecznościowymi jest taki, że naprawdę trudno się od nich oderwać. Otwieramy aplikację na chwilę, by zerknąć, czy coś nowego się wydarzyło, a potem orientujemy się, że od kilkunastu minutach przeglądamy zupełnie bezsensowne treści. TikTok zapowiedział wprowadzenie dwóch funkcji, które mają ograniczyć występowanie tego problemu. Obie nowości mają trafić do aplikacji w ciągu najbliższych tygodni, przy okazji jednej z aktualizacji.

Pierwsza funkcja to Panel czasu ekranowego. Pozwoli on użytkownikowi sprawdzić, w jaki sposób i o jakich porach korzysta z TikToka oraz jak często w ciągu dnia otwiera aplikację. Oprócz tego panel czasu ekranowego może dostarczać cotygodniowe podsumowania w formie powiadomień push i wiadomości do skrzynki odbiorczej, by motywować użytkownika do przeanalizowania swojej aktywności na platformie.

Drugą funkcją jest Przerwa w czasie ekranowym. Przypomni ona użytkownikowi, by odłożył telefon po określonej liczbie minut spędzonych przed ekranem. Dla najmłodszej grupy wiekowej (13-17 lat) TikTok chce wprowadzić cotygodniowe podpowiedzi. Gdy dana osoba będzie korzystać z aplikacji ponad 100 minut w ciągu jednego dnia, po ponownym otwarciu programu otrzyma informację przypominającą o narzędziu limitu czasu na ekranie.

TikTok na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i dobre samopoczucie swoich użytkowników – przekonuje administracja platformy. TikTok zaktualizował swoje centrum bezpieczeństwa o nowe narzędzia oraz listę wskazówek związanych z czasem ekranowym. Witryna ma być dostępna w 37 językach. Już teraz treści na stronie można przeczytać w języku polskim.

Zmiany wprowadzane przez TikToka nie są rewolucyjną strategią. Przykładowo już kilka lat temu możliwość sprawdzenia swojego czasu na przeglądaniu serwisu społecznościowego wprowadził Facebook. Inną kwestią jest to, jak często użytkownicy są zainteresowani korzystaniem z takich możliwości.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Alexander Shatov/Unsplash

Sprawdź najnowsze wpisy