ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NASA rozpoczyna polowanie na UFO!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Od początków cywilizacji ludzie zastanawiają się, czy w przestrzeni kosmicznej są jeszcze inne rasy. Teorie istnienia UFO mają swoich zagorzałych fanów jak i zagorzałych przeciwników. NASA odpala program, który ma sprawdzić, czy faktycznie ktoś poza nami jest w galaktyce!

NASA zaczyna badania jesienią!

NASA zleca zespołowi badawczemu rozpoczęcie wczesną jesienią badania niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych (UAP) – czyli obserwacji wydarzeń na niebie, których nie można zidentyfikować jako samoloty lub znane zjawiska naturalne. Badania mają koncentrować się na identyfikacji dostępnych danych, najlepszym sposobie gromadzenia przyszłych danych oraz na tym, jak NASA może wykorzystać te dane, aby posunąć naprzód naukowe zrozumienie tego zjawiska.

NASA stoi przed trudnym zadaniem!

NASA UFO

Na niebie wciąż pojawiają się znikome ilości obiektów, które zamierza badać NASA. To utrudnia wyciąganie naukowych wniosków, a jak sama NASA twierdzi, że zjawiska mają znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego oraz bezpieczeństwa lotniczego. Najważniejszym krokiem i badaniem będzie ustalenie, które zdarzenia są naturalne, a które nie! Ostatecznie NASA twierdzi, że nie ma dowodów na to, że UAP są pochodzenia pozaziemskiego. Czyżby to obaliło mit Strefy 51?

NASA wierzy, że narzędzia, które są w ich posiadaniu, są potężne i mają zastosowanie również tutaj. Mamy dostęp do szerokiego zakresu obserwacji Ziemi z kosmosu – i to jest siła napędowa badań naukowych. Dysponujemy narzędziami i zespołem, które mogą nam pomóc w lepszym zrozumieniu nieznanego. To jest właśnie definicja tego, czym jest nauka. To, to co robimy.

Thomas Zurbuchen, zastępca administratora ds. nauki NASA

Agencja nie jest częścią Grupy Zadaniowej ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych Departamentu Obrony. NASA będzie jednak szeroko koordynowała w całym procesie. Agencja ma odpowiadać na pytania jak zastosować narzędzia naukowe, aby rzucić światło na naturę i pochodzenie niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych.

Niezależny zespół będzie prowadził szczegółowe badania

Niezależny zespół badawczy agencji będzie kierowany przez astrofizyka Davida Spergela, który jest prezesem Fundacji Simonsa w Nowym Jorku, a wcześniej był przewodniczącym wydziału astrofizyki na Uniwersytecie Princeton w Princeton w stanie New Jersey.

Biorąc pod uwagę niedostatek obserwacji, naszym pierwszym zadaniem jest po prostu zebranie najbardziej solidnego zestawu danych, jaki możemy mieć. Będziemy identyfikować, jakie dane – pochodzące od ludności cywilnej, rządu, organizacji non-profit, firm – istnieją, co jeszcze powinniśmy próbować zebrać i jak najlepiej je analizować

David Spergel, astrofizyk, kierownik projektu NASA

Ile zajmą badania i co jeszcze planuje NASA?

Jak się okazuje, badania zajmą tylko 9 miesięcy! Te badania mają dotyczyć tylko zjawisk, które pojawią się w kosmosie. Co więcej, poszukiwanie życia przez agencję obejmuje również wykorzystanie misji, takich jak Transiting Exoplanet Survey Satellite i Hubble Space Telescope, w celu poszukiwania egzoplanet nadających się do zamieszkania, podczas gdy Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba będzie próbował dostrzec biosygnatury w atmosferach wokół innych planet – wykrywając tlen i węgiel

Źródło: nasa.gov

Sprawdź najnowsze wpisy