ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Cupra wprowadza na rynek 3 nowe modele. W tym hybryda i 2 elektyki!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Cupra to submarka firmy SEAT. Póki co w swojej gamie modeli posiada tylko jeden samochód elektryczny. Niebawem to ma się zmienić, bo na rynek wjadą trzy elektryczne Cupry!

Cupra wprowadza nowe modele !

cupra 3 nowe modele

Cupra do 2025 roku planuje wprowadzić na rynek 3 nowe modele. W tym hybrydowego SUV-a Terramar oraz dwa modele w pełni elektryczne. Pierwszy elektryk to Cupra Tavascan, drugi to UrbanRebel. Pierwszy wspomniane model elektryczny mogliśmy zobaczyć już w 2019 roku, jako samochód koncepcyjny. Przy okazji Cupra ma w planie odświeżenie obecnej gamy modeli.

Naszym celem jest, aby do 2025 roku dostarczać 500 000 samochodów rocznie, kontynuować międzynarodową ekspansję, a także wejść w nowe segment

Wayne Griffiths, dyrektor generalny marki CUPRA.

Hybrydowy SUV marki

Cupra Terramar, ma być sportowym SUV-em z napędem hybrydowym. Nowy samochód hiszpańskiego producenta będzie pełną hybrydą plug-in. SUV ma mierzyć 4,5 metra długości. Produkcją nowego auta ma zająć się fabryka AUDI zlokalizowana na Węgrzech! Cupra nie podała specyfikacji nowego SUV-a, jednak można przypuszczać, że ten wykorzysta układ napędowy Volkswagena ID.4 GTX. Gdyby przypuszczenia się sprawdziły, nowa Cupra dochodziłaby do setki w około 6 sekund i oferowałaby prawie 500 kilometrów zasięgu.

Tavascan i UrbanRebel to ciekawe propozycje!

Jak już wspomniałem Tavascan pierwszy raz został pokazany światu w 2019 roku! Cupra była na tyle zadowolona ze swojego samochodu koncepcyjnego, że postanowiła go wprowadzić do regularnej sprzedaży. Tavascan to SUV coupe. Ten ma być wyposażony w dwa silniki elektryczne, które będą w stanie wygenerować 306 KM. Premiera jest przewidziana za 2 lata — w 2024 roku!

UrbanRebel pojawi się rok po wspomnianym wcześniej modelu. Ten ma być lekkim, miejskim samochodem, którym zaparkujecie dosłownie wszędzie! Całość ma być na tyle lekka, że samochód będzie mógł rozpędzić się do 100 w niecałe 7 sekund! To także dzięki mocy 226 KM, jeśli chodzi o zasięg, Cupra poinformowała, że auto na jednym ładowaniu przejedzie 440 km.

CUPRA UrbanRebel będzie największym projektem dla naszej firmy w nadchodzących latach, ponieważ jest kluczowa dla naszej transformacji jako marki w pełni elektrycznej

Werner Tietz, wiceprezes ds. badań i rozwoju marki CUPRA

Firma zapowiedziała, że do 2025 roku wszystkie modele marki zostaną odświeżone, nie wiadomo jednak czy chodzi o delikatny lifting, czy o duże zmiany!

Źródło: seat-mediacenter.com

Sprawdź najnowsze wpisy