zuk z1 international

Chińskie marki w świecie smartfonów zyskują coraz większą popularność. Wbrew pozorom nie będzie to wpis o Xiaomi czy Meizu, które zdobyły już duże poparcie wśród użytkowników. Tym razem pomówimy o ZUK, który zamierza wyjść poza obszar azjatycki i rozpocząć sprzedaż w Europie. Pozostali producenci poczują zimny oddech na karku.

 

ZUK, firma wspierana przez Lenovo wypuściła swój pierwszy smartfon jakim jest model Z1. Bardzo mocny gracz , zbierający świetne recenzje i zajmujące wysokie miejsca w benchmarkach. Do tej pory dostępny wyłącznie na Bliskim Wschodzie, co może być problematyczne, jeśli dojdzie do skorzystania np. z prawa gwarancji. Niemniej, te problemy przestaną być aktualne. ZUK Z1 trafia do Europy w ofercie Amazonu. Pierwsze kraje, jakie go otrzymają to Hiszpania, Włochy, Niemcy, Francja oraz Wielka Brytania.

 

Smartfon został wyceniony na 299,99 euro. Po szybkiej kalkulacji wychodzi kwota nieco wyższa niż ta, jaką przyszłoby zapłacić sprowadzając telefon z Chin. Należy jednak wtedy pamiętać o potencjalnym podatku VAT, który może zostać naliczony oraz o wykorzystaniu gwarancji. Summa summarum, wyjdą podobne pieniądze.

 

Przypomnijmy zatem, co ZUK Z1 ma w sobie takiego, że osiąga tak wielki sukces. 5,5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Urządzenie działa na Snapdragonie 801 wspieranym przez 3 GB RAM. Posiada 13 megapikselowy aparat główny oraz 8 megapikselową kamerkę selfie. Użytkownik dostanie do dyspozycji 64 GB pamięci wewnętrznej, skaner linii papilarnych, USB typu-C oraz olbrzymią baterię 4100 mAh.

 

Aktualnie smartfon pracuje na Cyanogen OS 12.1 opartym na systemie Android Lollipop w wersji 5.1. Jednak już na początku przyszłego roku, w lutym ZUK ma wydać aktualizację systemu do Cyanogen OS 13 działającym na najnowszym Androidzie Marshmallow 6.0. Jest więc na co czekać.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.