ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony zepsuło jakość zdjęć w Xperii M2

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
sony xperia m2

 
Wielu użytkowników czeka na aktualizacje z utęsknieniem, chcąc posiadać najnowsze dobrodziejstwa systemu. Właściciele w szczególności smartfonów ze średniej i niskiej półki wypatrują informacji, czy ich urządzenie w ogóle otrzyma wsparcie.
 
Do tego typu telefonów należy Sony Xperia M2, która niedawno została zaktualizowana z Androida 4.4.4 KitKat do wersji 5.1.1 Lollipop. Update przyniósł ulgę dla klientów, którzy długo musieli na niego czekać. Niestety, okazało się że oprócz dobrodziejstw, aktualizacja przynosi również pewną dysfunkcję.
 
Xperia M2
 
Użytkownicy na stronie internetowej Sony Mobile Talk i forum XDA skarżą się na jakość zdjęć robionych aparatem urządzenia. Główne zarzuty dotyczą: „braku szczegółów”, „zbyt dużej ostrości” lub wyglądu rozmytego „obrazu” zwłaszcza przy zbliżeniu.
 
Aplikacja aparatu nie wydaje się być problemem, ponieważ korzystanie z innych programów firm trzecich, takich jak Google Camera powoduje podobny wynik. To może oznaczać, że Sony zmieniło część algorytmu lub ustawienia w kamerze. Zespół wsparcia producenta bada tę kwestię, jednak żadne rozwiązanie nie zostało póki co dostarczone. Należy mieć jedynie nadzieję, że łatka aparatu Xperii M2 będzie priorytetem dla firmy. Taka sytuacja nie powinna mieć w ogóle miejsca.
 
źródło: xperiablog

Sprawdź najnowsze wpisy