Google Translate z aktualizacją funkcji specjalnie dla uchodźców?

1 minuta czytania
Komentarze
translate
Google Translate

 
Google Translate staje się coraz lepsze. Jakiś czas temu aplikacja została wzbogacona o funkcję natychmiastowego tłumaczenia tego co się widzi. Aby korzystać z tej funkcji, wystarczy otworzyć aplikację, kliknąć na aparat i skierować go na tekst, który napisany jest w niezrozumiałym dla nas języku. Na ekranie w czasie rzeczywistym zobaczymy pożądany fragment po przetłumaczeniu. Jest to genialnie tym bardziej, że funkcja ta nie wymaga połączenia z Internetem!
 

 
Pozwala to na przełamanie jakichkolwiek barier, niezależnie od tego jakim językiem mówimy. Minusem był jednak brak obsługi wielu języków. To się jednak ma zmienić. Nowością będzie możliwość natychmiastowego przetłumaczenia tekstów napisanych po angielsku lub niemiecku na język…arabski! Czyżby Google zamierzało ułatwić życie uchodźcom zmierzającym do naszych zachodnich sąsiadów?
 
Dziwne, że akurat teraz taka aktualizacja się pojawiła. Czy to tylko teoria spiskowa, a może firma chce być poprawna politycznie lub po prostu zamierza najzwyczajniej pomóc. Co o tym sądzicie?
 
źródło: gsmarena

Motyw