ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
TP-Link Tapo L920-5

TP-Link Tapo L920-5 – taśma LED na WiFi trafia do sprzedaży w Polsce

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Do sprzedaży trafiła taśma LED TP-Link Tapo L920-5. Można ją wykorzystać w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Taśma jest odporna na warunki atmosferyczne i można nią sterować dzięki łączności WiFi.

Taśma LED od TP-Link ma pięć metrów długości i pozwala ustawić wybrany kolor z pełnej palety RGB. Nowością w modelu Tapo L920-5 jest możliwość wybrania wielu kolorów jednocześnie na jednym pasku. Dzięki temu użytkownik może stworzyć w wybranym przez siebie miejscu dokładnie taki klimat, na jakim mu zależy.

Dostosowując ustawienia taśmy, da się uzyskać efekt delikatnego blasku lub miękkie, przezroczyste światło – użytkownik ma duże możliwości personalizacji. Inną opcją jest planowanie harmonogramów. Można zdecydować np. o częstotliwości zmiany kolorów na taśmie oraz sprawić, by pulsowały zgodnie z rytmem muzyki. Użytkownik ma możliwość zapisania ulubionych konfiguracji i wracania do nich po pewnym czasie.

Taśma charakteryzuje się elastycznością, dzięki czemu można ją zamontować w wielu miejscach – w namiocie, na ogrodowych meblach, poręczach, szybach, gałęziach drzew. Ciekawą funkcją urządzenia jest symulowanie obecności mieszkańców domu. Ma ona za zadanie odstraszyć ewentualnych nieproszonych gości. Działa to w ten sposób, że oświetlenie co jakiś czas się zmienia, tak, jakby przełączali je użytkownicy.

Specyfikacja TP-Link Tapo L920-5:

Informacje ogólne
Wymiary5000×10×3,0 mm
CertyfikatyCE, RoHS
Dopuszczalna temperatura pracy-15 ºC~ 40 ºC
Dopuszczalna wilgotność powietrza10%~90% wilgotności, nie kondensująca
Waga57 g
Wymiary opakowania231,5×68,5×204,5 mm
Zużycie energii20,5 W
Łączność
Protokół Wi-FiIEEE 802.11 b/g/n
Częstotliwość Wi-Fi2,4 GHz
Wymagania Wi-FiZabezpieczona sieć Wi-Fi
CHARAKTERYSTYKA PRACY
Napięcie wejściowe220-240 V, 50/60 Hz
Pobór mocy20,5 W
Kontrola jasności1%-100% (przez aplikację i serwer cloud)

Taśmie nie powinny zaszkodzić wysokie lub niskie temperatury ani wilgoć. Producent zapewnia, że zamontowane na dworze urządzenie nie musi być ściągane w przypadku wystąpienia burzy. By cieszyć się efektowną feerią barw nie potrzeba żadnych dodatkowych urządzeń. Wystarczy połączyć się z siecią Wi-Fi w domu i pobrać darmową aplikację TP-Link Tapo, by mieć urządzenie pod kontrolą. Taśmą można również sterować głosowo – należy zintegrować ją z Amazon Alexa lub Asystentem Google – wyjaśnia TP-Link.

Model Tapo L920-5 jest już dostępny w sprzedaży. Trzeba za niego zapłacić ok. 160 zł.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy