ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

TikTok wprowadza kolejną nowość! Awatary podobne do Memoji

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Inspiracje trzeba czerpać od najlepszych. Dokładnie z takiego założenia wyszedł TikTok wprowadzając nową funkcję. Nowe awaraty do złudzenia przypominają te, które Apple wprowadziło do swojego systemu kilka lat temu.

TikTok z nowym filtrem

Kolejna nowość TikToka! Chiński producent aplikacji mobilnej rozszerzył jej funkcjonalność o nowy filtr. Ten nazywa się TikTok Avatars i tak jak Memoji nakłada się na twarz użytkownika i animuje mimikę twarzy. Dzięki tej funkcji można publikować treści bez pokazywania swojej twarzy np. po imprezie.

Dużo ograniczeń?

Fani aplikacji mają do wyboru 24 różne awatary lub mogą stworzyć własny. TikTok pozwala ustawić odcień skóry, usta, nos, włosy oraz oczy awatara. Z dodatków użytkownik może wybrać biżuterię oraz nakrycia głowy. Niestety opcje edycji są ograniczone, a włosy wyglądają, jakby były zrobione z plasteliny. TikTok już zapowiedział, że będzie brał pod uwagę opinie użytkowników i będzie ulepszał nową funkcjonalność.

Od strojów, przez odcienie skóry i kolor włosów, aż po teksturę, budowanie inkluzywnych funkcji i doświadczeń. Będziemy nadal słuchać naszej społeczności i zwracać się do twórców o opinie na każdym etapie jej rozwoju

Informacja prasowa TikTok

Jeśli chcecie wypróbować nowy filtr, znajdziecie go na samym dole galerii efektów!

Apple zrobiło to lepiej!

Testy użytkowników pokazują, że Apple umie lepiej w awatary. Póki co użytkownicy narzekają na dziwną animację kiedy chcą się uśmiechnąć. Użytkownicy narzekają również na język i brwi, które ich zdaniem wyglądają źle i złowrogo. Cóż to prawdopodobnie problemy wczesnej wersji filtra, który będzie ulepszany dzięki społeczności. Memoji stworzone przez Apple działa bardzo dokładnie, posiada bogate opcje edycji i ogólnie zostały przyjęte bardzo dobrze. Tutaj jednak warto się zastanowić nad technologią, jednak animacje Memoji są w pełni generowane przez komputer, nie ma tam technologii AR. W przypadku TikToka sprzęt nakłada animację na aparat, zostawiając elementy realistyczne.

Czy z błędami, czy bez — zamierzacie sprawdzić nowy filtr?

Źródło: newsroom.tiktok.com

Sprawdź najnowsze wpisy