ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

T-Mobile dołącza do #LiftUkraine — sieć wesprze kolejnych imigrantów!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

T-Mobile po raz kolejny udowadnia, że przejmuje się obecną sytuacją na świecie. Niestety wojna na Ukrainie wciąż trwa, a uchodźców do Polski przybywa. Tu wchodzi T-Mobile, cały na różowo pomagając imigrantom!

T-Mobile dołącza do #LiftUkarine

Sieć dołączyła do tytułowej akcji, finansując transport 78 osób do Niemiec! Wśród imigrantów znalazły się dzieci z domu dziecka oraz ich opiekunowie. T-Mobile określa swoją pomoc jako wielowymiarową, bo pomaga i dużym i tym mniejszym. Wielowymiarowość opiera się także o realizację szybkich i spontanicznych inicjatyw oraz także tych długofalowych i rozbudowanych.

Kolejna forma pomocy!

W minionym tygodniu pisaliśmy o tym, że T-Mobile wspiera imigrantów z Ukrainy, ofiarując im startery na terenie całego Kraju. T-Mobile wspiera nie tylko krajowe inicjatywy, ale i lokalne! Sieć informuje, że wspiera organizacje pomocowe na terenie Lublina, gdzie dotarło wiele ukraińskich rodzin. Teraz są także w drodze, pomagając tym, którzy potrzebują dostać się poza granice kraju ogarniętego Wojną.

Transport do bezpieczeństwa

T-Mobile i liftukraine

Wszystkie 78 osób oraz cztery zwierzaki dotarły bezpiecznie i wygodnie dotrzeć do Niemiec! 16 pasażerów dostało się do miasta Waiblingen, gdzie zostali odebrani przez bliskich oraz wolontariuszy, którzy zaoferowali im mieszkania. Pozostałe osoby, w tym około 40 dzieci z domów dziecka i ich opiekunowie trafili do miasta Mackenbeurnen, gzie znajduje się ośrodek dla ukraińskich dzieci.

T-Mobile imigranci
zdjęcie: liftukraine.org

W T-Mobile widzimy, że pomoc jest potrzebna cały czas. Dlatego nie zatrzymujemy się, działamy! To są inicjatywy na różnych płaszczyznach, dotyczące rozmaitych obszarów – pomocy sprzętowej czy w postaci usług, a także wsparcia organizacji pomocowych, które wykonują codziennie ogromną pracę, by oferować kompleksowe wsparcie potrzebującym. Jeśli jednak złożyć wszystkie te obszary w całość, okazuje się, że możemy naprawdę wiele! Dlatego cieszy nas możliwość wykonania każdego gestu, który okaże się realną pomocą

Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska

Lift Ukraine to grupa zrzeszająca osoby chcące zaangażować się we wsparcie obywateli Ukrainy. W ramach inicjatywy organizowane są transporty ukraińskich imigrantów do bezpiecznych miejsc. Przy okazji organizatorzy pomagają potrzebującym znaleźć zakwaterowanie.

Źródło: Komunikat prasowy T-Mobile

Sprawdź najnowsze wpisy