platinet_logo

Spośród ogromu tanich tabletów ciężko jest wybrać te naprawdę mocne jeśli chodzi o podzespoły i system, bowiem większość budżetowych modeli ma mało pamięci RAM oraz słabe procesory. Co zmienia w tej kwestii produkt firmy Platinet, który właśnie został zaprezentowany?

Za cenę 599 zł na start dostajemy procesor Dual-Core Boxchip 3066 o zegarze 1,5 GHz oraz 1 GB RAM, jak i ekran 8 cali w rozdzielczości 1024×768 pikseli. Omega MID 8500 oferuje ponadto 8 GB pamięci wbudowanej, WiFi, kamerę internetową VGA, złącze microSD, miniHDMI, microUSB oraz Androida Ice Cream Sandwich. Energię urządzenie ma czerpać z baterii 4000 mAh. Całość chroni elegancka aluminiowa obudowa.

tablet-omega-mid8500 

Wydaje się, że produkt Platinet ma szansę powodzenia: za cenę 599 zł otrzymujemy bowiem mocny procesor, sporo RAMu oraz duży ekran. O dalszych losach urządzenia zadecydują jednak kupujący.

Źródło: platinet

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.