ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MacOS Ventura — czyli nowości w systemie Apple

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Żeby tradycji stało się zadość, w tym roku pojawi się kolejna wersja MacOS. Tym razem nowy system otrzymał tytuł Ventura i doczekał się kilku usprawnień, które są naprawdę przydatne! W tym tekście poznacie najważniejsze!

MacOS Ventura usprawnia Emaile!

MacOS Ventura

Mail App w MacOS to narzędzie idealne do zarządzania pocztą elektroniczną. Apple chwali się, że poprawiło wyszukiwarkę wiadomości. Dokładniej chodzi o to, że sugestie czego szukamy, pojawią się jeszcze przed końcem wpisywania szukanej frazy. Przy okazji Apple wspomina także o tym, że w nowej wersji aplikacji użytkownik będzie mógł cofnąć wysyłanie wiadomości albo zaplanować jej wysłanie. To akurat bardzo na plus. System ma także przypominać o wiadomościach, które wymagają odpowiedzi oraz przypomni o wiadomościach, do których będzie trzeba wrócić w trakcie dnia. Aplikacja została wyposażona także w możliwość udostępniania linków z podglądem. Oprogramowanie zauważy także, że w wiadomości brakuje załącznika lub adresu. Większość tych funkcji ma także pojawić się w nowym Outlook.

Spotlight z nowościami

Wyszukiwarka systemowa Apple jest jedną z najlepszych na rynku, jednak to tylko wyszukiwarka! Chociaż od nowej aktualizacji będzie aż wyszukiwarką! Nowa aktualizacja ma wprowadzić rozszerzone wyszukiwanie obrazów. Od teraz obrazy ze zdjęć, wiadomości, notatek, Findera, a także z internetu znajdziemy bezpośrednio w Spotlight. Aplikacja udostępni także możliwość używania tekstu na żywo, aby znaleźć obraz na podstawie słów z tekstu! Nowa wersja wyszukiwarki ma pozwolić także na szybszą pracę. Dlaczego? Z tego co zapowiedziało Apple, wyszukiwarka zrozumie szybkie czynności, dzięki temu użytkownik będzie mógł szybciej ustawić budzik, uruchomić tryb skupienia, sprawdzić tytuł piosenki lub włączyć wybrany skrót.

Ulepszenia Safari

Tym razem nie ma rewolucji w funkcjonalnościach! Tym razem Apple stawia na poprawę wydajności oraz bezpieczeństwo. Gigant z Cupertino od dawna promuje posiadanie kluczy na swoich urządzeniach. Tym razem te mają pozwolić na w pełni szyfrowane logowanie i zapewnią ochronę przed atakami phishingowymi. Klucze zapewnią także, że wasze dane nie wyciekną! Apple twierdzi, że ich nowe rozwiązanie zabezpiecza lepiej niż uwierzytelnianie dwuskładnikowe! Co ciekawe nowa funkcja ma być dostępna nie tylko na urządzeniach od Apple!

Zupełna nowość!

Czyli Stage Menager. To naprawdę świetna funkcja, która pojawi się w najnowszej wersji MacOS. Wielozadaniowość na nowym poziomie? Dokładnie tak! Nowa funkcja automatycznie porządkuje aplikacje i okna w jednym widoku po lewej stronie ekranu! Dzięki temu nie będzie problemu z przeskakiwaniem między zadaniami czy aplikacjami. Sam przeskok zajmie tylko jedno kliknięcie nową funkcję, natomiast aby powrócić do ostatniego zadania, wystarczy kliknąć dowolne miejsce na biurku. W nowym widoku użytkownik może także grupować aplikacje zgodnie ze swoją preferencją pracy. Wszystko ma być w pełni skalowalne i działać na zasadzie drag and drop!

MacOS Ventura w służbie codziennej wydajności

Poza wspomnianymi wyżej ulepszeniami nowy system Apple doczeka się także wielu innych poprawek. Zdjęcia otrzymają funkcję rodziny, czyli każdy członek będzie mógł dodawać fotki do aplikacji i podglądać wszystkie zdjęcia. FaceTime będzie miał możliwość przełączania się między urządzeniami, a ustawienia systemowe będą wyglądać tak jak na iPhone, czy iPadzie. Całą listę nowości znajdziecie tutaj!

Źródło: apple.com

Sprawdź najnowsze wpisy