ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NASA bawi i uczy! Poznajcie Roman Space Observer

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

NASA w swojej działalności ma kilka misji. Pierwszą jest badanie kosmosu i wszechświata. Druga to edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych o tym jak działa nasz świat i kosmos. Agencja chyba chce przyciągnąć do siebie fanów gier retro, bo właśnie o tym jest ten tekst!

NASA i retro gra!

Któż z nas nie pamięta Space Invaders? Czyli kultowej produkcji o masowym zabijaniu pikselowych kosmitów? Kto z was nie spędził setek godzin, dziesiątkując przeciwników ze swojego statku? Na pewno młodsi gracze nie mogli doświadczyć tej produkcji, chociaż kto wie? W każdym razie NASA stworzyła bardzo podobną produkcję, której misją jest edukacja i bicie wyników!

Rzymski Teleskop Kosmiczny Nancy Grace to obserwatorium nowej generacji, które będzie zaglądać przez pył oraz rozległe obszary przestrzeni i czasu, aby zbadać wszechświat w podczerwieni. Misja pomoże nam rozwiązać niektóre z najgłębszych zagadek astrofizyki, takie jak ewolucja wszechświata, jego ostateczny los i to, czy jesteśmy sami. Ogromny widok kosmosu Romana i duże prędkości przeglądów pozwolą astronomom obserwować planety w tysiącach, galaktyki w milionach, a gwiazdy w miliardach. Misja ma również pomóc w wyjaśnieniu dwóch największych kosmicznych zagadek: ciemnej energii i ciemnej materii.

Opis gry przygotowany przez NASA

NASA bawi i uczy dzięki Roman Space Observer

NASA

Gra wypuszczona przez NASA jest zupełnie inna niż opisywana produkcja. Chociaż budzi u mnie pewne skojarzenia, a moja pamięć wraca właśnie do Space Invaders. W każdym razie w Roman Space Observer chodzi o zbieranie pojawiających się znajdziek w postaci różnych elementów kosmosu! Pierwszą znajdźką są galaktyki, czyli ogromne kolekcje gazu, pyłu, ciemnej materii oraz miliony lub miliardy gwiazd i planet. Kolejnym elementem czekającym na gracza w pikselowym kosmosie jest Webb, czyli Kolejne obserwatorium kosmiczne, które krąży w tym samym sąsiedztwie, w którym będzie Roman. Gracze na swojej drodze spotkają także egzoplanety, czarną materię oraz czarne dziury. Każdy z elementów, który jest przygotowany do zebrania przez gracza, posiada też swoją specjalnie przygotowaną stronę internetową, która wyjaśnia, czym dane zjawisko jest.

Jeśli macie ochotę na rundkę dobrej retro gry, z fajną ścieżką dźwiękową wystarczy, że klikniecie tutaj

Źródło: nasa.gov

Sprawdź najnowsze wpisy