ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ainol Novo 7 Crystal – „wykrystalizował” się nowy lider rynku tanich tabletów?

Autor: Rafał Kaczor Kategoria: Newsy
ainol_novo_7_crystal_1

O czym aktualnie mogłaby pomarzyć osoba kupująca tablet z Androidem, która ma do wydania 600 zł i chciałaby dostać za tę kwotę urządzenie rodem z highendu? „Android JellyBean, dwurdzeniowy procesor o wysokim zegarze, ekran o nieprzeciętnej jakości i wysokim PPI i mocna bateria” to pewnie pierwsze skojarzenia. Mrzonka? Chyba już jednak nie.

Według najnowszych doniesień, firma Ainol zamierza pod koniec września wprowadzić na rynek tablet Ainol Novo 7 Crystal, który może okazać się prawdziwym „Nexusem dla mas”. Spójrzmy zatem na specyfikację, jeśli ktoś nadal nie wierzy:

-ekran 7 cali o rozdzielczości 1024×600 pikseli z panelem IPS i 5-punktowym multi-touch

-dwurdzeniowy procesor Amlogic 8726-M6 o taktowaniu 1,5 GHz

-GPU Mali 400 MP2

-1 GB RAM

-8 GB ROM

-przednia kamerka

WiFi, Bluetooth, GPS, modem 3G

-złącza miniHDMI, miniUSB, jack 3,5 mm

-slot microSD

-bateria 3700 mAh

-waga 335 gram, grubość 10mm

Android 4.1 JellyBean

cena: 130 Euro

ainol_novo_7_crystal_2

Novo 7 Crystal miał na rynku zadebiutować już 28 wrzesnia bieżącego roku, jednakże według nowych informacji można go nabyć juz teraz w niektórych sklepach internetowych w Polsce.

Urządzenie jak widać nie idzie na żadne kompromisy: posiada prawie wszystkie moduły łączności, mocny procesor, ładny ekran oraz najnowszego Androida 4.1 JellyBean. Cena, w przeliczeniu, powinna wynosić około 530 zł. Co prawda w Polsce zapewne i tak będzie ona wyższa, to i tak za dużo mniejszą kwotę niż tą za Nexusa 7, dostajemy praktycznie wszystko i jeszcze więcej. Zwariowane porównanie? Może i tak, ale ucieszy się na pewno nasz portfel. A jego radość jest naszą radością, nieprawdaż?

SPROSTOWANIE

W związku z pomyłką portalu tablet-news.pl, którego informacje zostały wykorzystane w tworzeniu niniejszego artykułu, część danych podana pierwotnie różniła się od tych rzeczywistych. Błędy w trosce o dobro naszych Czytelników zostały poprawione. Za utrudnienia przepraszamy i życzymy dalszej przyjemnej lektury treści na łamach naszego portalu.

Źródło: tablet-news

Sprawdź najnowsze wpisy