ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy Apple CarPlay będzie genialny!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Jesienią tego roku czeka nas prawdziwa rewolucje jeśli chodzi o wsparcie urządzeń Apple przez samochody. Nowe funkcje przypadną do gustu wszystkim kierowcom, którzy mogą podłączyć iPhone do centrum informacyjno rozrywkowego w swoim aucie.

Apple CarPlay i kluczyk do auta

Niebawem zwyczajne kluczki do samochodów odejdą do lamusa. Nowe oprogramowanie Apple pozwoli użytkownikowi iPhone odpalić samochód przy pomocy telefonu! Kluczyk ma być sparowany z aplikacją Wallet! Teraz pożyczenie samochodu komuś bliskiemu będzie jeszcze prostsze. Wystarczy udostępnić kartę wiadomością i już ktoś może odpalić wasz samochód bez najmniejszych problemów! Ta funkcja dotyczy wybranych modeli samochodów z 2021 roku. Pomyśleliście pewnie, a co jeśli padnie mi bateria? Nic straconego, bo auto będzie można odpalić do 5 godzin od rozładowania telefonu!

Apple CarPlay będzie nawigował dzięki iPhone!

Apple CarPlay

Apple CarPlay pozwoli teraz na pełne korzystanie z Apple Maps! Aplikacja ma przewidzieć dokąd jedziemy wykorzystując do tego adreadresusy, które pojawiły się w wiadomościach, kontaktach albo w kalendarzu. Jeśli macie zapisaną wizytę u lekarza w kalendarzu wystarczy, że dopiszecie adres lub dodacie link do przychodni. Koniec z ustawianiem adresu! Jedziesz na wakacje? Zabookowałeś hotel? Twój samochód będzie to wiedział. Apple CarPlay będzie wspierał także mapy w 3D, które mają pojawić się wraz z najnowszą aktualizacją iOS 16. Aplikacja zapamięta także adresy, do których najczęściej się udajemy, urządzenie podpowie także, co ciekawego warto zobaczyć w okolicy oraz gdzie jest najbliższa stacja benzynowa.

Połączenia, wiadomości, muzyka i kalendarz w jednym miejscu!

Tu kluczową rolę odegra Siri, którą bardzo chciałem usłyszeć w języku polskim, póki co nic o tym nie wiadomo, ale wiadomo natomaist o tym, że CarPlay będzie jeszcze lepiej wspierał połączenia głosowe, wiadomości, które otrzymamy, zostaną przeczytane przez Siri. Aplikacja będzie wspierać także pisanie sms poprzez dyktowanie treści. Jeśli chodzi o funkcję kalendarza, ten będzie wyświetlał się na całym wyświetlaczu, pokazując użytkownikowi, jakie wydarzenia ma zaplanowane na dzisiaj, jeśli adres jest wpisany w wydarzenie, system automatycznie zacznie prowadzić do najbliższego celu!

Pełna kontrola na trzy sposoby

Apple CarPlay wspiera 3 możliwości kontroli. Pierwszą jest sterowanie przez Siri, póki co tylko w języku angielskim. Druga opcja to sterowanie ekranem dotykowym oraz trzecia to kontrola za pomocą przycisków i gałek. Sterowanie będzie zależne od tego, jakie funkcje posiada wasz samochód.

Nowy system Apple CarPlay ma pojawić się w 600 wspieranych modelach różnych producentów. Pełną listę znajdziecie tutaj!

Źródło: apple.com

Sprawdź najnowsze wpisy