ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Apple przedstawiło watchOS 9 na WWDC 2022 – poznaj nowości systemu

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Apple Watche to urządzenia, które cieszą się niemałą popularnością wśród użytkowników sprzętu Apple. WatchOS 9 to kolejna wersja systemu na najmniejsze urządzenia giganta z Cupertino. Jakie nowości pojawią się wraz z aktualizacją?

watchOS 9 i nowe tarcze!

Apple Watch series 7 miał swoją premierę w zeszłym roku. Nowe urządzenie zostało wyposażone w większy wyświetlacz. Niestety, zmiana nie robiła dużej różnicy względem poprzedników, bo system nie był odpowiednio skonfigurowany pod jego wymiar. Teraz to się zmieni. Wraz z premierą watchOS 9 użytkownicy inteligentnych zegarków zyskają odświeżony wygląd tarcz zegarka. Ten w końcu będzie dopasowany do większego ekranu serii 7. Apple wypuści także nowe tarcze zegarka. Póki co wiadomo o 4, a możecie je zobaczyć poniżej.

Nowa aktualizacja wprowadza także odświeżone powiadomienia. Powiadomienia będą przypinać aktywne aplikacje na górze zegarka, tylko po to, aby użytkownik miał do nich szybszy dostęp. Z takich zmian warto wspomnieć jeszcze o zmianach w Docku oraz o aktualizacji interfejsu Siri.

Apple dba o zdrowie

Zacznijmy od tego czego nowego zabraknie w aktualizacji zegarków. Niestety, ale użytkownicy Apple Watchy nie dostaną funkcji monitorowania ciśnienia krwi. Prawdopodobnie taką funkcję otrzymamy wraz z premierą nowego zegarka. Teraz skupmy się na tym co poprawiono. Apple Watch pozwoli wam teraz śledzić lub znaleźć osoby z wadami serca! Zegarek może śledzić historię migotania przedsionków, czyli arytmię. Ta funkcja została wprowadzona do aplikacji EKG. Od teraz pozwoli także na śledzenie osób, których serce nie pracuje prawidłowo. Zastanawiam się, czy członkowie rodziny dostaną powiadomienie jeśli u któregoś z nich pojawi się jakiś problem kardiologiczny. Użytkownicy, którzy mają problemy kardiologiczne, związane z migotaniem przedsionków będą mogli śledzić pełną historię zmian z możliwością wydruku wyników w PDF.

Apple poprawiło także funkcję śledzenia snu. Zegarek będzie teraz w stanie wykryć, w jakiej fazie snu się znajdujemy. Użytkownicy będą mogli zobaczyć, jakie mieli tętno w trakcie poszczególnych faz snu.

Sportowcy będą zadowoleni ze zmian w watchOS 9

Aplikacja Workout ma zapewnić bogatsze dane podczas pomiaru wydajności w nowej aktualizacji. Intensywność treningu będzie monitorowana dzięki strefom tętna. Użytkownik będzie mógł ustawić strefę tętna, jaką chce zachować podczas treningu. Jeśli ją przekroczy, zegarek wyśle stosowne ostrzeżenie. Nowa aktualizacja wprowadzi także niestandardowe treningi. Tu użytkownik będzie miał pełne pole ustawień. Od możliwości dodania przerw na odpoczynek i pracę po dodawanie nowych alertów. Aplikacja będzie także w stanie wykryć rodzaj treningu — ta funkcja nazywa się Multisport. Aplikacja posiada także nowe wskaźniki biegania czy ulepszenia pływania. Inne ulepszenia i nowe funkcje obejmują wskazówki ekranowe w czasie rzeczywistym dla treningów Apple Fitness+, a także wskazówki trenera i nową aplikację Leki do śledzenia leków, z których korzysta użytkownik.

Jakie zegarki dostaną aktualizację?

  • Apple Watch Series 4 
  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch SE 
  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch Series 7 

Źródło: WWDC 2022

Sprawdź najnowsze wpisy