ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
rowery elektryczne bolt

Rowery elektryczne Bolt zawitały do Warszawy – jak z nich korzystać i ile to kosztuje?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W stolicy Polski pojawiły się rowery elektryczne Bolt. To element większego przedsięwzięcia realizowanego przez firmę, która chce wprowadzić w tym roku 16 tysięcy takich pojazdów w całej Europie. Co oferują rowery elektryczne udostępnione przez Bolta i ile trzeba zapłacić za przejażdżkę?

Rowery elektryczne Bolt w Warszawie

fot. Bolt

Wypożyczanie rowerów elektrycznych działa na dokładnie takiej samej zasadzie, jak wynajem elektrycznych hulajnóg Bolt. Po uruchomieniu aplikacji Bolt oprócz dotychczas dostępnych opcji wyświetli się uaktualniona ikona wypożyczalni hulajnóg. Jej kliknięcie pozwoli również na wypożyczenie roweru. Co z cenami? Za minutę przejazdu elektrycznym rowerem zapłacimy 50 groszy.

Rowery dostępne w ofercie Bolta charakteryzują się następującymi elementami:

  • Hamulce bębnowe na przednich i tylnych kołach
  • Odporne na przebicia opony pneumatyczne
  • Napęd pozwalający osiągnąć prędkość 20 km/h
  • Ekran pokazujący informacje o aktualnej prędkości, poziomie naładowania roweru, a także strefach prędkości
  • Bezprzewodowa ładowarka na kierownicy umożliwiająca podładowanie smartfona
  • Nadajnik GPS pozwalający odnaleźć rower na ulicy

Rowery zostały wyprodukowane z aluminium, które nadaje się do recyklingu. W pojazdach zastosowano wymienne baterie umożliwiające przejechanie przynajmniej 60 km.

Wprowadzenie rowerów elektrycznych do Warszawy to kolejny krok w kierunku dywersyfikacji naszej oferty mikromobilności współdzielonej. Hulajnogi i rowery elektryczne uzupełniają się, ponieważ odpowiadają na różne potrzeby transportowe użytkowników. Hulajnoga jest najbardziej efektywnym rozwiązaniem na krótkich dystansach do 4 kilometrów, podczas gdy rowery elektryczne sprawdzą się do pokonywania dłuższych tras od 5 do 10 kilometrów – mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

W Polsce oprócz Warszawy z elektrycznych rowerów Bolta można korzystać jeszcze w Olsztynie, Bydgoszczy oraz Krakowie. Nowe pojazdy można wypożyczać również w usłudze Bolt Business. W jej ramach firmy mogą zaoferować przejazdy swoim pracownikom. Usługa była dostępna już wcześniej, jednak obejmowała wtedy hulajnogi oraz taksówki. Teraz oferta została poszerzona o rowery.

Korzystając z roweru elektrycznego, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Użytkownik powinien jechać po ścieżce rowerowej. Jeśli porusza się po ścieżkach połączonych z chodnikiem, musi zachować ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Bolt

Sprawdź najnowsze wpisy