ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NASA wysyła w kosmos koleją sondę! Dołącz do wydarzenia online!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Już w najbliższy piątek NASA wystrzeli kolejną sondę SpaceX. Tym razem możemy być świadkami tego wydarzenia na żywo, nie wychodząc z domu! Start wydarzenia już 10 czerwca o godzinie 16:20

NASA i nowa sonda od SpaceX

NASA

Sonda SpaceX Dragon zapewni nowe badania naukowe, materiały i sprzęt dla załogi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jednym z urządzeń będzie spektrometr obrazu, który zostanie zamontowany na zewnątrz stacji, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób pióropusze pyłu wpływają na nasz klimat.

Ty możesz zostać częścią badań!

NASA badania CRS-25

Jeśli lubisz komunikację w social mediach oraz chcesz zaangażować się w nową inicjatywę, możesz to zrobić za pomocą mediów społecznościowych. NASA zachęca twórców do blogowania, tweetowania, wrzucania materiałów na Instagrama. Chodzi o dzielenie się wszystkimi informacjami o misji CRS-25. Uczestnicy wydarzenia będą mogli połączyć się z całą społecznością zebraną przy projekcie. Przy okazji każdy uczestnik otrzyma odznakę społecznościową NASA do dzielenia się ze znajomymi, a przy okazji można się czegoś nauczyć o wspomnianej misji.

Wydarzenie NASA

Strona wydarzenia społecznościowego NASA otworzyła się w piątek 3 czerwca. Każdy za darmo może przyłączyć się do wspomnianego wydarzenia. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w tej historycznej chwili, wystarczy, że klikniecie tutaj. Strona przeniesie was bezpośrednio do wydarzenia na Facebooku, skąd można oglądać transmisję na żywo z wystrzelenia sondy. NASA zachęca także do używania hashtagu #NASAsocial.

Wszystkie informacje o projekcie znajdziecie na Twitterze NASA.

NASA zastrzega, że termin wydarzenia może się zmienić jeśli jakieś czynniki wpłyną na bezpieczeństwo startu. Jeśli godzina lub data startu się zmieni, na pewno NASA o tym powiadomi. Start wydarzenia już w najbliższy piątek o godzinie 16!

Źródło: nasa.gov

Sprawdź najnowsze wpisy