apple-vs-samsung-logos

Wydawałoby się, że po przegranym przez Samsunga procesie w Kalifornii emocje już się trochę uspokoiły. Nic bardziej mylnego – Apple kontynuuje swój patentowy trolling i tym razem oskarża Koreańczyków o skopiowanie oprogramowania obsługującego ekran dotykowy.

Jak twierdzi korporacja z Cupertino, Samsung wykorzystał funkcjonalność systemu iOS przy tworzeniu własnych smartfonów. Chodzi tu dokładnie o model obsługi ekranu dotykowego, uniemożliwiający naciśnięcie przez użytkownika dwóch przycisków naraz. Odpowiedź Koreańczyków na te zarzuty może wydać się dość zaskakująca…

W tej dość kryzysowej sytuacji Samsung stwierdził, że oprogramowanie obsługujące ekran dotykowy w Androidzie po prostu nie jest tak dobre, jak to w iOS. Prawnicy koreańczyków przyznali, że jest ono trudniejsze w obsłudze dla deweloperów. Co więcej, rozwiązanie Apple działa na poziomie systemu, natomiast Android wymaga tego na poziomie aplikacji.

Z obu stron pojawiły się kolejne argumenty, dotyczące m.in. stołu dotykowego DimondTouch oraz oprogramowania umożliwiającego ignorowanie pewnych klawiszy podczas pisania na klawiaturze. Brzmi to dość kuriozalnie i ciężko dostrzec jakikolwiek sens w tego typu sporach. Oczywiście, nie jest to jedyny proces obecnie toczący się pomiędzy tymi dwiema korporacjami, ale w tym przypadku skutek może być dość dotkliwy. Wystarczy przypomnieć sobie niedawny proces w Niemczech, gdzie zakazano sprzedaży Samsunga Galaxy Tab 7.7 na terenie całej Unii Europejskiej. Aż boję się wyobrazić skutki wygranej Apple w tej sprawie… Werdykt poznamy 24 października.

źródła: phandroid.com, pcworld.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.