ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Amerykanie jadąc naładują auto. Indukcyjne drogi w zasięgu!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Koszt wybudowania autostrady, która ładowałaby bezprzewodowo, pojazdy elektryczne jest ogromny, jednak są państwa, które zdecydowały się na ten ruch, aby osiągnąć zerową emisję. Amerykanie już niedługo poznają nowy system ładowania samochodu bezpośrednio z drogi.

Amerykanie dostaną drogę ładującą samochody elektryczne! 

Izraelska firma Electreon ogłosiła, że ​​ma w planach budowę pierwszej amerykańskiej drogi z możliwością bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych. Projekt ma się zakończyć w przyszłym roku w Detroit i początkowo będzie miał tylko 1,6 kilometra długości. Wiele tym nie naładują, ale to zawsze dobry początek dla nowej technologii. 

Jak ma działać projekt?

Droga ma działać dzięki podziemnej sieci cewek ładujących, które będą łączyć się z siecią energetyczną. Z kolei samochody czy autobusy będą musiały mieć specjalny odbiornik przeznaczony do ładowania akumulatorów podczas poruszania się innowacyjną drogą. Nowa trasa ma być w pełni innowacyjna i bezpieczna! System nie będzie emitował prądu bez wspomnianego odbiornika. Sieć cewek ma być także modułowa, więc jeśli w drodze pojawi się dziura lub jedna z cewek się przepali, system będzie wciąż pracował. W Szwecji taka droga powstała w 2020 roku, jednak tamtejszy rząd planuje stworzyć odcinek ładujący samochody, który będzie miał ponad 2000 kilometrów, projekt ma zakończyć się w 2030 roku. 

Test dla amerykańskiego rynku

Nie ma nic za darmo. Droga ma być płatna, a przejazd ma być zależny od rodzaju pojazdu oraz od prędkości. Nowy system z pewnością podładuje samochód, jednak zastanawiające jest to, jaką wydajnością będzie cechować się sieć cewek. Patrząc na długość odcinka, kierowcy wiele prądu nie otrzymają. Pamiętajmy jednak, że to raczkująca technologia a izraelska firma zapewne tworząc wspomniany projekt, chce sprawdzić, jak ten przyjmie się na amerykańskim rynku. 

Najlepsze miejsce do opłat

Przedstawiciele firmy Electreon twierdzą, że trasy autobusowe byłyby świetnym miejscem do wdrożenia systemu opłat, ponieważ są przewidywalne i powtarzalne. Obszary o dużym natężeniu ruchu mogą również działać dobrze, ponieważ pojazd będzie miał czas na ładowanie podczas oczekiwania w korku.

Źródło: electreon.com

Sprawdź najnowsze wpisy