ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mObywatel aktualizacja nowości

Nowa aktualizacja mObywatel – wprowadzono trochę zmian w popularnej aplikacji

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Aplikacja mObywatel doczekała się kolejnej aktualizacji. Mowa tutaj zarówno o wersji aplikacji na Androida, jak i iOS. Warto zapoznać się ze zmianami, które wprowadza aktualizacja, a już szczególnie wtedy, kiedy nasze dzieci zostały zaszczepione przeciwko COVID-19. To jedna z rzeczy, które mogą być przydatne dla rodziców, ale lista nowości w mObywatel jest dłuższa. Sprawdźmy więc, co takiego przynosi nowa aktualizacja.

Aktualizacja mObywatel – co nowego w popularnej aplikacji?

mObywatel aktualizacja

W sklepach Google Play Store oraz App Store powinna być już dostępna nowa wersja aplikacji mObywatel. Wersja dla systemu Android oznaczona jest numerem 3.2.0 (18.129), a dla iOSa 2.5.0 (733). Jeżeli chodzi o nowości, które wprowadza aktualizacja dla mObywatel, to te mogą być przydatne dla osób, które przymierzają się do wakacyjnych podróży. Otóż usługa, która pozwala na zaprezentowanie Unijnego Certyfikatu COVID została wzbogacona o możliwość przypisania takich certyfikatów dla dzieci. Opiekun mający przypisane dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego będzie teraz w stanie pobrać dodatkowe UCC (Unijny Certyfikat COVID). By tego dokonać w nowej wersji aplikacji wystarczy wejść do UCC, a następnie kliknąć Aktualizuj/Pobierz. Jednocześnie usprawniono nawigowanie, które ma ułatwić poruszanie się i odnajdywanie dokumentów.

Jeżeli chodzi o inne nowości, to zmieni się także system powiadomień w skrzynce. Tutaj w pierwszej kolejności mają pojawiać się te powiadomienia, które dotyczyć mają terminów ważności cyfrowych dokumentów. Jednocześnie zapowiedziano, że skrzynka będzie pozwalała na odbieranie powiadomień, które związane będą ze sprawami urzędowymi. Przebudowie również uległa sekcja pomocy technicznej, gdzie umieszczono odnośniki do najczęściej zadawanych pytań. Do tego w sekcji kontaktu z infolinią pojawiły się dodatkowe kategorie, by ułatwić znalezienie odpowiedniej. W przypadku osób, które posiadają pojazd, w mPojazd pojawią się dodatkowe przyciski. Automatycznie zostanie udostępniony ten dotyczący badania technicznego czy ubezpieczenia OC, jeżeli którekolwiek z nich będzie już po terminie ważności. Jak widać trochę zmian wprowadzono, a ostatnio coraz częściej dostajemy informacje o tym, że mObywatel zostaje usprawniony. W tym roku powinniśmy także dostać potwierdzenie, że dokumenty cyfrowe będą równoważne z tymi tradycyjnymi.

Źródło: Cyfryzacja

Sprawdź najnowsze wpisy