ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rosja po raz kolejny zaskakuje! Wraca kultowy model lodówek z ZSRR!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Rosja odpowiada na kryzys i embarga nałożone, przez atak na Ukrainę. Tym razem do łask wrócą kultowe lodówki, które pamiętają okres świetności Związku Radzieckiego!

Rosja nie ma wyjścia

Przez nałożone na kraj embarga Rosja nie ma wyjścia. Musi korzystać z przestarzałej technologii. Pisaliśmy o procesorach, piszemy więc o lodówkach, które pamiętają czasy Stalina. Jak podaje rosyjski portal pdsmnews.ru oraz подъём (Pobudka) do produkcji wróciły lodówki Orsk. Firma nie mogła przebić się przez zachodnią konkurencję, jednak teraz wydaje się, że konkurencji już nie ma.

Niewielka produkcja

Póki co, miesięcznie Orsk produkuje około 3 tysięcy lodówek. Firma planuje powiększyć produkcję w przyszłym miesiącu o kolejnych 7 tysięcy. Dawny Rosyjski gigant ma jeszcze bardziej ambitne plany wprowadzenia około 200 tysięcy lodówek na rynek do końca roku. To naprawdę ambitne plany jak na firmę, która 12 lat temu prawie upadła. Póki co producent oferuje 3 modele lodówek, które designem mają kojarzyć się z nowoczesnymi sprzętami, a nie wcześniejszymi produktami firmy.

Czy to nie rosyjska propaganda?

Machina propagandowa napędzająca Rosję jest jedną z największych na świecie. Zastanawiające jest to, że Rosjanie chcą udowodnić „imperialistycznemu zachodowi”, że są w stanie poradzić sobie bez ich technologii. Owszem lodówki produkowane przez firmę potrafiły działać 30 a może i 40 lat, co jest niesamowitym wynikiem. Rosjanie podkreślają nawet, że niektóre lodówki, pamiętające Stalina pracują do dziś. Trudno się jednak spodziewać, że dzisiejszy sprzęt będzie pracował tyle samo czasu. Rosjanie w produkcji nowej lodówki będą korzystać z chińskich komponentów. To prawdopodobnie jedyna różnica w porównaniu do wcześniejszych produktów firmy. Orsk wycenił swoje „nowe” urządzenia na 20 tysięcy rubli, co po przeliczeniu daje 1399 zł.

Sprawdź najnowsze wpisy