ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sztuczna inteligencja i psychodeliki — co wyjdzie z takiego połączenia?

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Cyberdelic Dreams, nazwa brzmi jak rodem wyciągnięta z Cyberpunk 2077, jednak chodzi o projekt wideo stworzony przez Jasona Silvę! Sztuczna inteligencja została wykorzystana przez autora do stworzenia surrealistycznych, wręcz narkotycznych obrazów wideo.

Sztuczna inteligencja w narkotycznej wizji

sztuczna inteligencja iluzja

Wykorzystanie generacyjnej sztucznej inteligencji w tym projekcie zachwyca. Oprogramowanie przetwarza dane zebrane z obrazu i tworzy narkotyczne wizje, które trzeba zobaczyć, żeby je zrozumieć. Silva podczas rozmowy o projekcie opisuje go w następujący sposób:

Przełomowy nowy styl komunikacji wizualnej, spojrzenie w przyszłość, w której nasze życie wewnętrzne jest uzewnętrzniane jako sen na jawie, jak wchodzenie do naszej wyobraźni. Generacyjna sztuczna inteligencja ma nieskończony potencjał, a to dopiero początek. Współpraca ze sztuczną inteligencją i moim kumplem Heuman Instrument to po prostu marzenie! Dosłownie! Tworzymy wizualne sny!

Jason Silva, autor projektu Cyberdelic Dreams

Czym jest projek Cyberdelic Dreams

Cyberdelic to swoiste połączenie „cybernetyki” i „psychedeliku”. Wszystko przypomina film Las Vegas Parano, w którym główną rolę gra Johny Deep. Silva deklaruje, że całe dorosłe życie interesuje się obiema koncepcjami. Co tu dużo mówić. Zobaczcie sami

Sztuczna generacja wykorzystana w projekcie, tworzy wizje przypominające te, które ludzie przeżywają po zażyciu LSD. Silva co jakiś czas uzupełnia swój kanał na YouTube o kolejne cyber narkotyczne wizje. Drugie wideo z serii jest bardziej poważne i towarzyszy mu bardzo ciekawa ścieżka audio.

Same filmy są dosłownymi dziełami sztuki. Oczywiste jest, że generatywny model sztucznej inteligencji został przeszkolony na wielu dziełach sztuki, a następnie jego wyniki zostały wykorzystane do stworzenia wizualizacji.

Silva zapytany o to, co było motywacją, do stworzenia takich obrazów odpowiedział:

Moją pasją jest opowiadanie historii i przekazywanie bogatych pomysłów. Interesuje mnie znalezienie pomysłowych sposobów przekazywania niewysłowionych doświadczeń – wglądów o takim zachwycie, tak poetyckiej wadze, że zwykły język po prostu nie wystarczy.

Jason Silva, autor projektu Cyberdelic Dreams

Dzięki projektowi i jego autorowi każdy z nas w domowym zaciszu może przeżyć legalnie narkotyczne wizje. Sam autor podkreśla, że właśnie to jest jego celem podczas produkcji kolejnych odcinków Cyberdelic Dreams

Źródło: thenextweb.com

Sprawdź najnowsze wpisy