Nowe statystyki wersji Androida – ICS i JB na 22% urządzeń

Newsy

android-stats-092012Google regularnie publikuje aktualne statystyki przedstawiające procentowy rozkład poszczególnych wersji Androida. Dane te zbierane są poprzez sklep Google Play, więc w założeniu powinny być stosunkowo precyzyjne. Dziś na stronie twórców Androida ukazał się nowy wykres, który pozwala na zaobserwowanie pewnych stałych tendencji.

Wciąż dominującą wersją systemu pozostaje leciwy już Android 2.3 Gingerbread, który znajduje się na aż 57,5% urządzeń. Musimy zauważyć, że względem poprzedniego miesiąca jego udział zmalał o 4% na rzecz nowszych odmian Androida, jednak nadal pozostaje on najpopularniejszą wersją mobilnego systemu Google. Zmalała też ilość urządzeń pracujących na najstarszych edycjach Androida, jednak nadal stanowią one niemal 20% rynku. Android 4.0 IceCream Sandwich teraz znajdziemy już na 21% urządzeń i wartość ta od poprzedniego miesiąca wzrosła o około 5%. Coraz więcej urządzeń posiada też Jelly Bean, jednak wartość 1,2% trudno uznać za wielki sukces Google. 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W najbliższych miesiącach ilość urządzeń z Androidem 2.3 Gingerbread powinna powoli, lecz sukcesywnie maleć na rzecz nowszych wersji, jednak nie zanosi się na to, by IceCream Sandwich i Jelly Bean miały szansę szybko dogonić starszego brata.

źródło: phandroid.com 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x