ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Meet Google Duo

Google poszło po rozum do głowy i łączy Google Meet oraz Duo w jedno

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Google Duo i Google Meet niedługo złączą się w jedną, kompleksową aplikację do komunikacji. Kiedy ma to dokładnie nastąpić jeszcze nie wiadomo, ale już teraz wiemy, że żaden z użytkowników tych aplikacji nie powinien czuć się pokrzywdzony. Google nie zamierza bowiem „ubijać” jednej aplikacji kosztem drugiej, a dać użytkownikom rozwiązanie korzystające z funkcji obu komunikatorów. To dobra zmiana, która zapewni większą czytelność w portfolio firmy.

Google Meet i Google Duo połączą się w jedno rozwiązanie

Google Duo Meet

Czasy pandemiczne pokazały wszystkim, jak ważną rolę w codziennym życiu oraz pracy odgrywają komunikatory internetowe. Zoom stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji, a i wiele innych firm zanotowało gigantyczne wzrosty jeżeli chodzi o zainteresowanie komunikatorami. Szczególnie tymi, które oferowały możliwość połączeń wideo. Google także ma w swojej ofercie takie aplikacje i to więcej, niż jedną. I co ciekawe, Google Duo w Polsce cieszy się naprawdę sporą popularnością, choć nie jest zintegrowane z Gmail, jak to jest w przypadku Google Meet. I okazuje się, że niedługo pożegnamy Google Duo w formie, do jakiej mogliśmy być już przyzwyczajeni.

Google zamierza bowiem połączyć te dwie aplikacje w jedną, a obowiązująca nazwą zostanie Google Meet. Funkcje znane z Meet trafią do Duo, ale jak widać nazwa pozostanie przy tej pierwszej z aplikacji. Pierwotna aplikacja ma zostać bez zmian w nazwie, a zapewne z czasem zupełnie wygaszona, choć to tylko przypuszczenia. Oczywiście dane nie zostaną usunięte po połączeniu obu aplikacji. To ma być ułatwienie dla użytkowników, by nie musieli wybierać między dwoma niemal tożsamymi rozwiązaniami. Funkcje, które trafią niedługo do Duo i pochodzą z Meet to m.in. możliwość dostosowywania tła w wideorozmowach, udostępnianie treści na żywo czy zwiększenie limitu uczestników spotkań. Ma nastąpić także integracja z innymi rozwiązaniami od Google (Gmail, Kalendarz itd.). Można więc powiedzieć, że praktycznie wszystko, co teraz ma Google Meet, trafi do Duo, które później zmieni się w Meet.

Funkcje znane z Google Duo dalej pozostaną na swoim miejscu, więc użytkownicy tego komunikatora nie powinni narzekać na zmianę nazwy. Połączenie obu aplikacji powinno nastąpić jeszcze w tym roku, ale dokładnej daty zapewne nie poznamy jeszcze przez kilka tygodni.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy