ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Fundacja Orange partnerem książki! Jak dbać o zdrowie psychiczne młodych?

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Orange to operator, który doskonale zdaje sobie sprawę z różnych problemów dzisiejszych czasów. Firma wpiera już działania proekologiczne, a teraz ich fundacja przyłącza się do premiery książki poruszającej temat zdrowia psychicznego młodych ludzi.

Orange wspiera książkę „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”

Ta jest autorstwa polskiej dziennikarki Justyny Sucheckiej. Publikacja porusza rozmowy, refleksje oraz porady o tym jak zadbać o zdrowie psychiczne. To dziś wydaję się bardzo istotny temat, bo depresja jest plagąpo pandemii. Sama Fundacja Orange przyznaje, że zostali jej partnerem, bo to ważna lektura. Szczególnie po izolacji, która trwała przez dwa lata.

Zdrowie psychiczne wielu osób zostało naruszone. Chciałabym, żeby dostali wsparcie i nie czuli się samotni

Justyna Suchecka, autorka książki „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”

Książka jest zbiorem rozmów z młodymi, którzy chcieli podzielić się swoimi problemami ze specjalistami, którzy chętnie wysłuchali i przekazali najważniejsze rady jak pomóc sobie i komuś, komu jest trudno oraz jak radzić sobie ze stresem. Książa wyjaśnia także, dlaczego nie mówić standardowych kwestii takich jak „wszystko będzie dobrze” i „bez przesady”, czyli haseł, które nie pomagają, a raczej szkodzą.

Chciałam napisać książkę, która pokazałaby, że o zdrowie psychiczne należy dbać cały czas, również wtedy, gdy czujemy się dobrze. To powinna być nasza codzienna higiena dla głowy. Dzięki niej można robić wiele wspaniałych rzeczy ze swoim życiem

dodaje Justyna Suchecka

Nie ma kto pomagać

Zdrowie psychiczne nie powinno być tematem tabu. I wierzę, że wiele dobrego dla tej kwestii można zrobić tak samo na lekcji wychowania fizycznego, biologii jak języka polskiego. Tylko nauczyciele powinni dostać ku temu wsparcie

Justyna Suchecka, autorka książki „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”

Fundacja Oragne w minionym roku przeprowadziła szczegółowe badania nauczycieli. Belfrowie twierdzili, że najbardziej w pracy przeszkadza im brak wsparcia przy trudnościach wychowawczych. Nauczyciele skarżyli się także na bark narzędzi i dostępu do specjalistów, mimo tego, że 38% nauczycieli deklaruje chęci rozwoju umiejętności psychologicznych.

Warto jest zrozumieć

W Polsce ponad 1,5 mln ludzi cierpi na depresję, to chorba, która niszczy od środka, dlatego warto zrozumieć, czym ona jest i dowiedzieć się jak można pomóc osobom potrzebującym rozmowy! Natomiast jeśli chcecie zrozumieć jeszcze bardziej świat młodych, już jutro odbędzie się Digital Youth Forum. Start o godzinie 9.00!

Źródło: Materiały prasowe Orange

Sprawdź najnowsze wpisy