ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro podświetlenie automaty paczkowe

Allegro podświetli drogę do paczki – proste rozwiązanie, które może być całkiem przydatne

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Allegro poinformowało, że w ich automatach paczkowych One Box by Allegro pojawiła się nowa funkcja. I to taka, o której chyba nikt wcześniej nie pomyślał. W czasach, kiedy aplikacje na smartfony mówią nam dosłownie wszystko, co powinniśmy wiedzieć, Allegro postanowiło trochę ułatwić życie swoim klientom. Szczególnie tym, którzy odbierają paczki z automatów razem z kimś stojącym obok i robiącym dokładnie to samo.

One Box by Allegro z nową funkcją – powitajmy podświetlenie

One Box by Allegro

Wiadomo, że automaty paczkowe to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, a szczególnie wtedy, kiedy taki automat mamy blisko domu. Nie trzeba czekać na kuriera czy przejmować się awizo, ponieważ paczkę można odebrać o dowolnej godzinie. Rozwiązanie spopularyzowane przez InPost ma już jednak wiele firm, a w tym i Allegro. Ich automaty paczkowe ostatnio wzbogacono o nową funkcję, która ma być pomocna dla tych, którzy mogą mieć problem ze zlokalizowaniem swojej skrytki. Teraz w automatach paczkowych One Box by Allegro pojawi się specjalne podświetlenie, które wskaże, gdzie należy się udać po odbiór paczki. I jeżeli pod takim automatem paczkowym będzie więcej, niż jedna osoba odbierająca swoje zamówienie, to faktycznie może być pożyteczne. Tak rozwiązanie od Allegro prezentuje się w użyciu.

Proste rozwiązania są najlepsze! Chcemy, żeby odbiór przesyłek z Allegro był jeszcze szybszy i wygodniejszy, a przy okazji wywoływał uśmiech. Ile razy każdy z nas znajdował się w sytuacji, gdy podczas odbierania zakupów z automatu paczkowego, otwierało się kilka skrytek i trzeba było szukać swojej paczki. Postanowiliśmy podejść do tego wyzwania z humorem i zaprosić do pomocy…  świetliki – naszych cichych bohaterów. Pojawiają się podczas odbioru w aplikacji mobilnej Allegro i pomagają znaleźć paczkę.

Barbara Kaczorek, odpowiadająca za rozwój funkcjonalności One Box by Allegro.

Dodatkowo w aplikacji dostajemy także informację o tym, gdzie znajduje się nasza paczka w automacie. Zapewne niewiele osób będzie korzystało z podświetlenia, by zlokalizować swoją paczkę, skoro ma taką informację w aplikacji, ale zawsze to jakieś usprawnienie. Warto także wspomnieć, że Allegro ostatnio pozwoliło na wybór odpowiedniej strefy, gdzie mają być umieszczane paczki w skrytkach. To może być pomocne dla osób, które nie mają możliwości odbioru paczki, gdy ta umieszczana jest wysoko. A co sądzicie o takim podświetleniu?

Źródło: Allegro informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy