ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zoho Sheet

Zoho próbuje przejąć użytkowników menedżera haseł LastPass

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Aplikacje
zoho

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o przejęciu przez firmę LogMeIn popularnego menedżera haseł LastPass. Choć twórcy programu cieszą się z fuzji i twierdzą, że pozwoli to lepiej i szybciej rozwijać program, to użytkownicy nie podzielają już tego optymizmu. Pojawiają się przede wszystkim obawy o bezpieczeństwo i prywatność gromadzonych przez program danych logowania, rozwój aplikacji i koszty użytkowania. Wielu użytkowników jest niezadowolonych z samego faktu przejęcia programu przez LogMeIn. Z ciekawą ofertą skierowaną do tych osób wyszło Zoho – znany na świecie producent oprogramowania, który oferuje licencję na Zoho Vault – autorski menedżer haseł. Co ważne oferta skierowana jest zarówno do użytkowników domowych, jak i firm.

Czym jest Zoho Vault i jak otrzymać darmową licencję? 

To podobnie jak LastPass menedżer haseł, który posada prosty interfejs, zaawansowane ocje udostępniania, wspiera wiele platform. Zapewniana jest także prywatność danych. Przejście na Zoho Vault wymaga poświęcenia kilku minut:

  • Użytkownicy prywatni:

Aby otrzymać dożywotnią licencję za darmo wystarczy się zarejestrować. 15- dniowa licencja trial zostanie automatycznie po wygaśnięciu przekształcona w dożywotni bezpłatny plan.

  • Firmy

Podobnie jak w przypadku użytkowników domowych musimy się zarejestrować. Po aktywacji 15 dniowego okresu testowego musimy jednak jeszcze przesłać producentowi programu wypełniony formularz (dostępny tutaj) potwierdzający, że korzystamy z programu LastPass w naszej firmie. W tym celu można załączyć np. zrzut ekranu zawierający przesłany przez zespół menedżera haseł LastPass email, w którym informują o przejęciu programu. Po otrzymaniu wiadomości Zoho udostępni roczną licencję Enterprise na program Vault całkowicie bezpłatnie.

zoho-SIGNIN

Przy  zmianie każdego programu pojawia się często ten sam problem – przeniesienie zgromadzonych często przez lata danych. Zoho przygotowało jednak prosty sposób importowania danych: w dotychczasowym programie (w naszym przypadku to LastPass) wystarczy wykonać export danych do pliku CSV. Kolejny krok to wybranie w Zoho Vault kolejno: Narzędzia, Import i Plik LastPass CSV. Wszystkie hasła zostaną automatycznie importowane.

Wypróbujecie Zoho Vault jako alternatywę dla LastPass’a?

Źródła:własne, zoho.com

Sprawdź najnowsze wpisy