ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czego spodziewam się po tegorocznym WWDC

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Jak co roku w Czerwcu Apple poprowadzi konferencję WWDC. Ten rok może być przełomowy dla giganta ze względu na wiele plotek, które krąży w branży. Czego ja spodziewam się od Apple oraz co może pojawić się na konferencji ?

WWDC i Aktualizacje systemów Apple

Co by tu dużo mówić. Apple lubi aktualizować swoje systemy, jednak iOS 16 może przynieść wiele zmian. Dla Polaków najbardziej istotne jest to czy w końcu doczekają się polskiej wersji Siri. Co ciekawe, to może się wydarzyć, bo Apple zatrudniało polskich tłumaczy. Powinniśmy doczekać się także zmian w podstawowych aplikacjach takich jak wiadomości czy połączenia, jednak nie do końca wiadomo, o jakie funkcje miałyby zostać uprawnione aplikacje. Natomiast jeśli chodzi o iPadOS, chciałbym doczekać popraw w wielozadaniowości. Aktualizacje oprogramowania powinny dotyczyć także tvOS, watchOS oraz oczywiście macOS. Zmiany w oprogramowaniu to pewien standard producenta, dlatego z niecierpliwością czekam na ogłoszenie nowych wersji systemów, tam na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Nowy procesor z rodziny M?

Podczas konferencji WWDC chciałbym zobaczyć kolejny procesor z rodziny M. M1 to naprawdę dobra jednostka, która znalazła swoje miejsce także w iPadzie. Kolejne wydanie M1 Pro i M1 Ultra podnoszą wydajność urządzeń na jeszcze wyższy poziom. Apple może ogłosić kolejny potężny procesor, który znajdzie swoje miejsce w każdym komputerze producenta, a wcześniejsza wersja tak jak M1 może trafić do iPadów.

Nowe komputery podczas WWDC

To, czego wszyscy się spodziewają to nowe komputery od Apple. Jedyne czym Apple może zaskoczyć to MacBook Air z nowym procesorem, o którym wspomniałem wcześniej. Miniony rok był bardzo dobry dla komputerów Apple. Ciekawe, jaki będzie ten!

VR/AR od Apple

Ta plotka rozgrzewa serca fanów producenta od 2017 roku. Niestety, póki co pozostaje nam żyć plotkami, ale w najbliższy poniedziałek wszystko może się zmienić. Znak towarowy RealityOS został zarejestrowany przed kilkoma dniami, a wszystkie głosy na świecie mówią, że to gigant z Cupertino jest oficjalnym ojcem znaku. Cóż czego spodziewam się po okularach lub goglach od Apple? Że będą drogie, bardzo drogie.

Samo wydarzenie WWDC będzie można oglądać na oficjalnym kanale YouTube Apple oraz na ich stronie internetowej. Wydarzenie rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek i potrwa do 10 czerwca!

Sprawdź najnowsze wpisy