ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola prezentuje RAZR HD, RAZR Maxx HD i RAZR M

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy

razrs
Przed chwilą zakończyła się długo oczekiwana konferencja Motoroli, na której amerykański producent zaprezentował trzy nowe smartfony z Androidem na pokładzie. O ich istnieniu wiedzieliśmy dzięki przeciekom jeszcze przed oficjalną premierą i jak się okazało, większość posiadanych przez nas dotychczas informacji okazała się prawdziwa.

Najważniejszym z przedstawionych dziś smartfonów jest Droid RAZR HD, który jest najmocniejszym urządzeniem w ofercie Motoroli. Producent chwali się tym, że mimo zastosowania ogromnego ekranu Super AMOLED HD o przekątnej 4,7″ smartfon ten zachowuje rozsądne wymiary. Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz, który wspomaga 1 GB RAM. RAZR HD posiada też obsługę NFC, aparat 8 MPx, baterię o pojemności aż 2500 mAh przy grubości wynoszącej 8,4 mm. Smartfon wejdzie do sprzedaży wyposażony w Androida 4.1 Jelly Bean i nakładkę graficzną Motoroli, która jest bardzo lekka i wizualnie blisko jej do czystej wersji systemu. Motorola nie sprecyzowała kiedy urządzenie trafi do sprzedaży w Stanach, tym bardziej nie znamy daty premiery na rynkach europejskich.

Oprócz tego na rynku pojawi się Droid RAZR Maxx HD, o bliźniaczej specyfikacji co RAZR HD, jednak z większą baterią o pojemności 3300 mAh, która ma zapewnić aż 32 godziny pracy na jednym ładowaniu. 

Trzecim z zaprezentowanych smartfonów jest Motorola Droid RAZR M, która ma być alternatywą dla osób szukających mocnego urządzenia o niewielkich wymiarach. Ekran urządzenia posiada przekątną 4,3″, rozdzielczość qHD (960×540) i wykonano go w technologii Super AMOLED. Motorola chwali się, że dołożyła wszelkich starań, by maksymalnie ograniczyć rozmiar ramki wokół ekranu, dzięki czemu RAZR M jest tak kompaktowy. W urządzeniu zastosowano dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz oraz 1 GB RAM. Dodatkowo nowa Motorola obsługuje NFC i posiada  baterię o dużej pojemności 2000 mAh, a domyślną wersją systemu będzie Android 4.0 IceCream Sandwich, jednak aktualizacja do Jelly Bean planowana jest na najbliższe miesiące. RAZR M wejdzie do sprzedaży w Stanach jeszcze w tym tygodniu, nie znamy szczegółów dotyczących europejskiej premiery urządzenia.

źródło: theverge.com, phandroid.com, engadget.com, pocketnow.com, androidcentral.com

Sprawdź najnowsze wpisy