ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NASA prosi o wsparcie przy projekcie Artemis

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

NASA niebawem rozpoczyna pierwszy etap projektu Artemis. Tym razem kosmiczny gigant prosi internautów o pomoc! Ci proszą o komentarze odnośnie projektu z Księżyca na Marsa.

NASA prosi o wsparcie

NASA i ESA podpisały porozumienie Artemis

Projekt Artemis to bezapelacyjnie największy, najdroższy i najtrudniejszy projekt ekspansji kosmosu, jaki kiedykolwiek powstał. Dlatego w miarę poststępów prac projektu Artemis agencja kosmiczna zwraca się do amerykańskich przedsiębiorców, studentów i tak naprawdę całego świata po wsparcie do wniesienia wkładu w najnowszy projekt.

Pytania i potrzebne odpowiedzi

SpaceX NASA Artemis

NASA na swojej stronie internetowej opublikowała 50 najważniejszych pytań. Znalazły się tam cztery kategorie eksploracji księżyca. Kto chce może odpowiedzieć na pytania związane z transportem, zamieszkaniem, infrastrukturą na Księżycu i Marsie oraz pytania związane bezpośrednio z nauką. Uwagi i odpowiedzi możecie przesłać do 3 czerwca!

Informacje zwrotne, które otrzymujemy na temat wyznaczonych celów, wpłyną na nasze plany eksploracji Księżyca i Marsa na następne 20 lat. Szukamy w NASA i zewnętrznych interesariuszach, odpowiedzi, które mogą pomóc nam dopracować te cele i zachować jak największą przejrzystość podczas całego procesu. Dzięki takiemu podejściu znajdziemy potencjalne luki w naszej architekturze, a także obszary, w których nasze cele są zbieżne z celami branżowymi i międzynarodowymi partnerami w celu przyszłej współpracy

Pam Melroy, zastępca administratora projektu Artemis

Nie poznamy odpowiedzi

Niestety NASA zastrzegła sobie, ze nie planują rozpatrywać wniosków ani udzielać informacji na temat pytań postawionych w sieci. Wiadomo jednak, że nad procesem czuwa zespół ekspertów w Dyrekcji Misji Rozwoju Systemów Eksploracji w siedzibie NASA w Waszyngtonie.

Te cele poprowadzą nas w kierunku naszej pierwszej analogowej misji na Marsa z całą załogą w kosmosie i przygotują nas do pierwszej ludzkiej misji na powierzchnię Czerwonej Planety. Po zapoznaniu się z opiniami na temat celów będziemy współpracować z naszymi partnerami w celu omówienia wkładu i sfinalizowania naszych ram jesienią tego roku.

Jim Free, zastępca administratora w Dyrekcji Misji Rozwoju Systemów Eksploracji

NASA przeprowadzi warsztaty!

Lot testowy Artemis

Agencja zorganizuje dwa warsztaty dla interesariuszy, aby omówić opinie na temat projektów celów. Pierwszy planowany jest na czerwiec z udziałem partnerów z amerykańskiego przemysłu i środowisk akademickich, którzy zostaną zaproszeni na podstawie zainteresowania NASA ich opiniami na temat celów. Następne warsztaty odbędą się w lipcu, te będą skierowane do organizacji międzynarodowych. Pracownicy NASA także powinni udzielać odpowiedzi na postawione pytania, jednak tu większy nacisk został położony na wewnętrzne procesy agencji.

Źródło: nasa.gov

Sprawdź najnowsze wpisy