ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung uczy nas jak używać powerbanków, a szybkie ładowanie jest już wszędzie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung powerbank fast charge szybkie ladowanie

Szybkie ładowanie zna każdy pod postacią technologii Quick Charge od Qualcomma czy też autorskiego rozwiązania Samsunga. Podobnie jest z powerbankami, a więc dzisiejszym standardowym akcesorium, które przy intensywnym wykorzystywaniu smartfona musi koniecznie być z nami, żeby mobilne urządzenie dotrwało do końca dnia.

Jednak co się stanie jak połączymy te dwa rozwiązania? Powstaje powerbank do szybkiego ładowania i taki dodatek stworzył Samsung. Mimo wszystko, przenośnych akumulatorów jest sporo, więc czym dokładnie charakteryzuje się ta konkretna ładowarka? Przede wszystkim pojemnością 5200 mAh, która nie robi wrażenia, ale naładowanie akumulatora smartfona do 50% w 30 minut już tak. Oczywiście nie wszystkie mobilne urządzenia możemy tak szybko ożywić, gdyż lista kompatybilnych smartfonów jest krótka i oto wszystkie wspierane modele:

  • Galaxy Note 5,
  • Galaxy Note 4,
  • Galaxy Note Edge,
  • Galaxy S6,
  • Galaxy S6 Active,
  • Galaxy S6 Edge,
  • Galaxy S6 Edge+.

Tegoroczne flagowe urządzenia oraz zeszłoroczna seria Note. To niewiele, ale czy trzeba jakoś specjalnie używać tego powerbanka? Nie, ale mimo wszystko Samsung postanowił to szczegółowo pokazać na swoim filmie promocyjnym:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TToegu9hVtQ[/youtube]

Powerbank do szybkiego ładowania dostępny jest w dwóch kolorach: złoty oraz srebrny. Jednak cena z pewnością wielu chętnych odstraszy, gdyż wynosi około 300 złotych. Za tę kwotę możemy dostać przynajmniej cztery propozycje od Xiaomi z dwukrotnie bardziej pojemnym ogniwem.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy