ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

iPhone 14 z always on display. Plotki mogą stać się prawdą!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Wydaje się, że nowy iPhone będzie naprawdę innowacyjnym urządzeniem dla Apple. Dla użytkowników Androida niektóre nowości szumnie prezentowane przez Apple są już archaizmami.

iPhone 14 z always on display?

Jak to zawsze bywa, w przypadku nowych urządzeń producent stara się wprowadzić dużo zmian i udogodnień w nowych wersjach urządzenia. Apple nie słynie z dużych zmian w swoich urządzeniach. Nowa funkcja jednak byłaby sporą innowacją dla telefonów z nadgryzionym jabłkiem, ale nie dla firmy! Technologia zawsze włączonego wyświetlacza jest znana fanom marki dzięki Apple Watchowi.

Źródło plotek

Zgodnie z raportem redaktora Bloomberga, Marka Gurmana nowe iPhony 14 Pro oraz Pro Max mogą w końcu otrzymać always on display. Funkcja prawdopodobnie zostanie dodana wraz z nową aktualizacją do iOS 16, co pozwoli na wyświetlanie niektórych informacji przy zablokowanym telefonie. Dla użytkowników iPhone będzie to funkcja rewolucyjna, bo nigdy wcześniej nie można było podglądać informacji o telefonie przy zablokowanym ekranie. Redaktor potwierdza przypuszczenia, że technologia ma działać podobnie do tej z Apple Watch od 5 generacji. Plotki o pojawieniu się tej technologi w smartfonach Apple pojawiły się już przed premierą iPhhone 13.

Konkurencja ma to od 2015 roku

Pierwszym telefonem, który korzystał z technologii always on display był Samsung Galaxy S6. Ten pokazywał na zablokowanym ekranie godzinę, poziom naładowania baterii, ikonki powiadomień oraz widżety. Wspomniany smartfon korzystał z wyświetlacza super Amoled, który pobierał 20% mniej mocy w porównaniu do innych ekranów. Apple może wykorzystać wyświetlacz LTPO, który jest używany przy produkcji Apple Watcha w nowszych generacjach. To także rodzaj ekranu, który jest energooszczędny, więc byłby idealny jeśli Apple faktycznie postanowi wprowadzić omawianą technologię w nowych smartfonach.

Ciekawe jest to czy plotki się potwierdzą, najbliższa konferencja Apple WWDC już za tydzień, prawdopodobnie Apple zdradzi kilka sekretów dotyczących nowych produktów, które powinny pojawić się na rynku już w tym roku!

Źródło: theverge.com

Sprawdź najnowsze wpisy