nexus 6p 5x google lg huawei skllkas

Kiedyś Google było blisko związane z Motorolą, ale niestety ta współpraca szybko okazała się wielkim planem producenta Androida i tak oto druga firma niemalże legła w gruzach, ale z pewnością została ograbiona. Podobnie sytuacja wyglądała z Microsoftem i Nokią, ale jednak pozostańmy przy korporacji, która ma nad sobą „Alphabet”.

Google właśnie wydało oświadczenie, w którym oficjalnie chwali LG jako najlepszego partnera. Dodatkowo firma dodaje, że inżynierom najlepiej pracuje się właśnie z Koreańczykami. Całość dotyczy oczywiście współpracy związanej z rodziną Nexusów, w którą LG włożyło wiele pracy. Trzy smartfony to z pewnością nie rekord, ale jak się okazuje to właśnie te modele uważane są za jedne z najlepszych w historii – oczywiście Nexus 5X jeszcze pokaże, czy faktycznie jest warty uwagi. Niemniej jednak ja chciałbym podejść do tej sprawy nieco inaczej. LG w ciągu ostatnich kilku lat spadło w rankingu najpopularniejszych producentów urządzeń mobilnych na rzecz Chińczyków. Niemniej jednak Koreańczycy wciąż się rozwijają, ale wróćmy do pierwszego akapitu. Motorola niemalże upadła, ale jest jeszcze jedna firma, która blisko współpracowała z Google. Jest nią oczywiście HTC, której sytuacja finansowa każdemu zapewne jest dobrze znana.

W takim razie czyżby podobny los miał czekać LG? Wiele się mówi, że rzeczy których dotyka Google szybko upadają. Projekt Ara? Cisza. Google Glass? Cisza. Oczywiście ten tekst w głównej mierze to tylko luźne gdybania, które zapewne się nie sprawdzą, ale powiązania z pewnością są godne uwagi wielu nałogowych spiskowców.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.