ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi MI Band 7

Wygląda na to, że będzie Xiaomi Mi Band 7 Pro i może doczekać się GPS-a

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Ostatnio zaprezentowano Xiaomi Mi Band 7 NFC, ale niewykluczone, że czeka nas jeszcze Xiaomi Mi Band 7 Pro. Teoretycznie nową opaskę sportową mielibyśmy zobaczyć razem z Xiaomi 12 Ultra, którego premiera zaplanowana jest lipiec. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to nowa opaska sportowa może w końcu przynieść wyczekiwany przez użytkowników moduł GPS. Przynajmniej tak można zakładać, choć o obecności GPS w Mi Band mówi się przecież od dawna.

Xiaomi Mi Band 7 Pro – czyżby nowa opaska sportowa na horyzoncie?

Xiaomi Mi Band 7 Pro

Według przecieków, które pojawiły się na portalu Weibo, Xiaomi może w niedługim czasie zaprezentować kolejną wersję swojej opaski sportowej. I coś w tych informacjach może być, ponieważ podobny ruch Xiaomi zrobiło już wcześniej. W końcu wersja opaski z NFC pojawiła się na rynku europejskim później, niż zwykła. W Chinach sprawy wyglądały zawsze trochę inaczej, ponieważ tam opaski z modułem NFC były dostępne dużo wcześniej. Dopiero ostatnio Xiaomi zdecydowało się na mocniejsze zainteresowanie NFC w Europie. Potwierdza to też Xiaomi Mi Band 7 NFC, które oficjalnie zaprezentowano razem ze smartfonami z serii Redmi 11T Pro. Tutaj firma już mocno stawia na NFC, które widocznie staje się standardem w opasce, choć dalej ma być dostępna też wersja pozbawiona tego modułu. Za to dalej nie wiadomo, co z wyczekiwanym przez fanów marki GPS.

I tutaj może czekać na nich niespodzianka. Jeżeli Xiaomi faktycznie planuje wypuszczenie Xiaomi Mi Band 7 Pro, to trudno wyobrazić sobie, co jeszcze nowego opaska miałaby do zaproponowania, jeżeli nie moduł GPS właśnie. To tak zwany „wielki nieobecny”, a o tym, że Xiaomi planuje w końcu dodać moduł do opaski mówiło się jeszcze za czasów Xiaomi Mi Band 5. Od debiutu tamtego sprzętu minęło już trochę czasu, a GPS dalej jest w sferze marzeń użytkowników opaski. Nowe Xiaomi Mi Band 7 Pro może to „niedopatrzenie” w końcu naprawić. Można podejrzewać, że tym, co wstrzymuje Xiaomi przed umieszczeniem GPS-a w opasce jest po prostu cena. Mi Band to tania opaska sportowa, a dodanie do niej czegokolwiek nowego będzie musiało odbić się na tym, ile trzeba będzie za nią zapłacić.

Xiaomi Mi Band 7 Pro pojawiło się na liście produktów, które firma miała zaprezentować ostatnio, ale finalnie zobaczyliśmy tylko Xiaomi Mi Band 7. I jeżeli informacje umieszczone na Weibo się potwierdzą, to w lipcu czeka nas kolejna premiera. Wątpliwe jest to, żeby Xiaomi wypuszczało nowy sprzęt i z dopiskiem Pro, jeżeli faktycznie nie zamierza go jeszcze czymś uatrakcyjnić. Teraz można tylko czekać na kolejne informacje na ten temat.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy