HTC opóźnia premierę nowego smartfona!

2 minuty czytania
Komentarze

HTC, czyli niegdyś najjaśniejsza gwiazda na rynku smartfonów już dawno zgasła. Jednak pojawił się płomień nadziei. Tajwańska firma w marcu zapowiadała, że pojawi się nowy telefon brandowany HTC. Początkowo miał się pojawić w kwietniu. Mamy już prawie czerwiec a firma po raz kolejny przekłada premierę!

HTC oparty na metaverse!

HTC

Ostatni innowacyjny telefon wydany przez Tajwańską markę pojawił się na rynku w 2018 roku. Teraz planują wypuszczenie telefonu w całości opartego na metaverse. HTC ma już doświadczenie w projektowaniu urządzeń skierowanych dla fanów wirtualnej rzeczywistości. W minionym roku na rynku pojawiło się urządzenie Vive Flow VR. Wyglądem urządzenie przypomina okulary przeciwsłoneczne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowy smartfon będzie w pełni integralną częścią zestawu wspomnianych wyżej okularów. Mówi się także, że nowy telefon ma mieć naprawdę wydajne parametry, co może plasować go w czołówce telefonów nowej generacji. Warto także wspomnieć, że nadal są produkowane nowe telefony z logiem HTC, ale niektóre modele nie są produkowane bezpośrednio przez Tajwańską firmę.

Czy HTC ma szanse powrócić na szczyt?

Kiedy HTC było czołowym producentem smartfonów, inne dopiero zaczynały raczkować. Korzystanie z telefonów z Tajwanu było naprawdę odświeżającym doznaniem. Dziś na rynku mamy przepych urządzeń o potężnych parametrach czy cudownych aparatach i dlatego zastanawiający jest ruch HTC. Metaverse nie jest jeszcze w pełni popularny, przynajmniej w naszum kraju. Owszem Azjaci prezentują auta w wirtualnym wszechświecie, a inne marki zaczynają pojawiać się tam chętniej.

Wiem, że nic nie wiem

HTC ma ogromne pole do popisu jeśli chodzi o VR lub AR. Natomiast jak to zostanie wykorzystane w przypadku nowego urządzenia, tego nie wie nikt. Firma zapewnia, że ten będzie innowacyjny oraz w pełni funkcjonalny z metaverse. Poprzedni model HTC był wyposażony w portfel kryptowalut, więc można zakładać, że taka funkcjonalność pojawi się także w najnowszym produkcie Tajwańskiej stajni. Wiadomo jednak, że premiera nowego urządzenia została zaburzona ze względu na braki podzespołów. HTC nie potwierdziło jeszcze ostatecznej daty premiery urządzenia, ale przypuszczamy, że to pojawi się jeszcze w tym roku.

Źródło: phonearena.com

Motyw