Samsung przenosi swoją europejską siedzibę z Londynu do Warszawy?

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
samsung-logo

 
Warto przypomnieć, że Samsung posiada swoje centra badawczo-rozwojowe w Polsce. Ich historia rozpoczęła się w 2000 w Warszawie. „Od początku narzuciliśmy sobie szybkie tempo. Obecnie jesteśmy jednym z największych i najszybciej rosnących ośrodków badawczo-rozwojowych branży nowoczesnych technologii w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2011 roku otworzyliśmy biura w Poznaniu, a w 2013 roku biura w Łodzi i Krakowie”.
 
Jak podaje The Korea HeraldTeraz firma zdecydowała się na dalszy rozwój w naszym kraju! W próbie restrukturyzacji strategii biznesowej, Samsung przeniesie swoją europejską siedzibę z Londynu do Warszawy. „Przeprowadzka” zostanie zakończona w ciągu roku i jest ona silnym wskaźnikiem zmiany strategii biznesowej po spadku sprzedaży o 22,7 procent w Europie. Wygląda na to, że producent całkowicie stracił nadzieję w tym regionie, ponieważ model Galaxy Note 5 nie był przeznaczony na ten rynek od samego początku. Wraz ze spadkiem sprzedaży, spółka pozbywa się również pracowników. Podobno nawet Lee Jae-yong, wiceprezes Samsung Electronics, rzekomo odwiedził nawet polski zakład produkcyjny w maju.
 
Z drugiej strony Samsung Polska opublikował oficjalne oświadczenie na ten temat:
Nawiązując do obecnych w mediach plotek o rzekomym przeniesieniu siedziby europejskiej centrali Samsung Electronics z Londynu do Warszawy informujemy, że nasza europejska centrala pozostaje w Wielkiej Brytanii w Londynie w Chertsey. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozycji firmy Samsung na rynkach europejskich i liczymy na kolejne lata pomyślnego rozwoju.
 
Gdzie leży prawda i może faktycznie jest coś na rzeczy? Przekonamy się wkrótce. Może krótkoterminowo siedziba zostanie tam gdzie była, ale w dłuższym okresie? Kto wie, czas pokaże.
 
źródło: sammobile, własne

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy