ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nie chowaj PlayStation 4 do szafy! Sony obiecuje kontynuować wsparcie

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

PlayStation 4 to system, który w Polsce wciąż świetnie się sprzedaje. Nawet znacznie lepiej niż PS5. Ten stan rzeczy jest zapewne spowodowany brakiem dostępności nowej generacji. Sony uspokaja graczy, PlayStation 4 będzie jeszcze długo wspierane!

PlayStation nie zrezygnuje z PS4

Patrząc na ostatnie podsumowanie finansowe Sony, można zauważyć, że najnowszy system konsol sprzedaje się średnio. Póki co na rynek trafiło 20 milionów konsol, a to jest spowodowane brakiem dostępności, gdyby sytuacja była inna, Japoński gigant mógłby zachować się zupełnie inaczej. W tym przypadku jednak Sony musiało podjąć odpowiednie korki.

Dalsze wsparcie poprzedniej generacji

PlayStation kontrolery i VR

Ten rok jest bardzo owocny dla PlayStation 4. Gry, które miały trafić na nową generację, pojawiły się także na starszej. Przyszłość też rysuje się w świetlanych barwach, bo już za pasem mamy premierę God of War Ragnarok. To wcale nie oznacza, że na tym koniec, bo Japończycy planują wydawać gry na PlayStation 4 przyjemniej do 2025 roku! Także gracze starszej generacji nie powinni chować starego sprzętu, bo będzie w co grać!

Czy to nie regres?

Patrząc na tę sytuację okiem gracza, zastanawiam się nad tym, czy użytkownicy nowej generacji nie będą w jakiś sposób poszkodowani. Przecież PlayStation 5 jest znacznie wydajniejsze od swojego poprzednika. To powoduje pewien kłopot dla deweloperów, ponieważ muszą dostosować nowe produkcje do starego sprzętu, a to może skutkować spadkiem jakości grafiki albo płynności. Co więcej, ceny gier na PlayStation 4 mogą pójść do góry wzorem tych z PS5, bo w sumie, dlaczego miałyby nie urosnąć, skoro w produkcji wykorzystuje się nową technologię?

Sprawdź najnowsze wpisy