ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Konferencja Xiaomi już za tydzień – prezentacje równie ważne jak te od Google?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
102339698-xiaomi_launch.1910x1000

Jeszcze niedawno wszyscy ekscytowaliśmy się konferencją Google i zaprezentowanymi przez niego produktami. To jednak nie koniec wielkiego oczekiwania i rosnących emocji. Za siedem dni odbędzie się wyczekiwana konferencja Xiaomi. A na niej, miejmy nadzieję, pojawią się pożądane przez nas prezentacje. Co takiego może nas zachwycić?

Google zaprezentowało nam nowe Nexusy oraz kolejną wersję Androida. Było to z pewnością wielkie wydarzenie tego roku, ale nie żyjmy samym gigantem z Mountain View. Od giganta z Chin również mamy pewne oczekiwania. Przede wszystkim impreza ta jest objęta niezwykłą aurą tajemniczości, a sama grafika jest na tyle lakoniczna, że ciężko się czegokolwiek domyślić.

Xiaomi-Mi-5-event-19-10

Możemy jednak domniemywać obecności dwóch kandydatów. Jednym z nich jest smartfon Mi 5, którego przypuszczalna data ujawnienia to październik, listopad bądź grudzień. Zakładając, że Xiaomi postanowi właśnie teraz zapowiedzieć Mi 5 możemy być niemal pewni braku wersji z Snapdragonem 820, który to ma mieć dopiero premierę w przyszłym roku. Niemniej smartfon ma napędzać jednostką Helio X20 wraz z 4 GB RAM. Ponadto charakteryzować się będzie 16 megapikselowym aparatem, skanerem linii papilarnych i wyświetlaczem QHD wielkości 5,2 cala. Mówi się o kwocie opiewającej na 316 dolarów.

Drugim obiektem prezentacji może stać się Mi Pad 2, czyli następca zachwalanego tabletu od Xiaomi. Niestety na jego temat brak dokładniejszych informacji. Niemniej już wkrótce może się to zmienić. Zapowiedź Mi Pad 2 z pewnością ucieszyłaby osoby stojące przed wyborem najlepszego tabletu dla siebie. Zwłaszcza, jeśli i tym razem produkt osiągnąłby sukces.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy