Oukitel K6000

 
Chyba każdy użytkownik smartfona przyzna, że pojemność akumulatora w urządzeniu jest bardzo istotna. Niestety główni producenci, zamiast ją zwiększać, to z roku na rok raczej zmniejszają, tłumacząc się, że czas pracy pozostanie ten sam (ze względu na oszczędność energetyczną podzespołów – przykład Galaxy S6, Note 5). Całe szczęście, Chińczycy nie idą w ślady czołowych spółek i niejednokrotnie pokazują, że można w telefonie umieścić naprawdę spory akumulator (przykładem może być tu Dogee i wspomniany w tytule Outkitel czy nawet Huawei).
 
Firma Oukitel pokazała światu model K6000. Ten telefon posiada baterię o pojemności 6000 mAh, która zapewni nie tylko długą żywotność baterii, ale również potrafi się naładować do 100% bardzo szybko. Telefon podłączony przez 5 minut do gniazdka, będzie nam służył np. przez dwie godziny rozmów. Ponadto smartfon może nam naładować inne urządzenia (funkcja powerbanku).
 
Według zapewnień firmy, telefon wytrzyma 10 dni bez ładowania (ale z użyciem trybu energooszczędnego – wątpliwa sprawa, chyba że opcja ta wyłącza wszystkie funkcje poza rozmowami i smsami). Ponadto Użytkownicy będą mogli zostawić urządzenie w trybie czuwania aż na 40 dni.
 
To nie pierwszy tego typu produkt tej spółki, o którym słyszeliśmy. W czerwcu wyciekł Oukitel K10000 z baterią o pojemności 10000 mAh. Szkoda, że czołowi producenci nie biorą przykładu z Chińczyków. No cóż, pozostaje poczekać aż tego typu modele będą dostępne w Polsce.
 
źródło: phonearena, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.