blackberry venice oficjalne zywa real android bb 4334

Blackberry Priv potrafi przyciągnąć uwagę. Raz, że jest to pierwszy model tego producenta oparty o system Android. Dwa, że w dobie wyszczuplania smartfonów zdecydowano się na nietypową już bryłę i zainstalowanie fizycznej klawiatury qwerty. Nikt nie przypuszczał więc, że smartfon będzie dostępny w niskiej cenie. Ale czy ktoś podejrzewał aż tak wysoką kwotę?

Nadchodzący smartfon od Blackberry jest nie tylko nowością dla nas, ale również dla samego producenta. Wszak to jego pierwszy telefon działający na systemie Android. Niemniej mieliśmy już okazję zobaczyć, jak Priv prezentuje się na żywo. Tajemniczą kwestią pozostawała jednak cena. Teraz dotarły do nas informacje, że Blackberry Priv wyceniany jest na 3,999 RMB, czyli około 630 dolarów. To dość duża kwota, pojawiająca się na półkach high-end. Biorąc jednak pod uwagę wykonanie przez Blackberry, możemy być pewni wysokiej jakości.

Warto również przypomnieć, co charakteryzuje Blackberry Priv. Posiada on 5,4 calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, Snapdragona 808 wspieranego układem Adreno 418 oraz 3 GB RAM. Wewnątrz znajdziemy 32 GB przestrzeni dyskowej (rozszerzalnej do 128 GB). Zastosowano 18 megapikselową matrycę dla aparatu głównego oraz 5 megapikselową w aparacie przednim. Działać będzie na Androidzie Lollipop w wersji 5.1.

źródło: GSM Arena