Apple ma 3D Touch, Huawei Force Touch, a Samsung będzie mieć ClearForce – pokaz możliwości nowej technologii

Newsy

synaptics-clearforce-9ef4c357ddb,989,0,0,0

Producentów coraz bardziej zaczyna interesować technologia wykorzystania ekranu. Już nie tylko liczą się jego parametry, ale przede wszystkim ważne jest zachowanie wyświetlania pod naporem palca. Jeśli więc Apple ma swoje 3D Touch, Huawei Force Touch, to dlaczego Samsung nie postawi na ClearForce? Premiera wraz z nowym Galaxy S.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

 

Na czym poleca cała technologia? Powiedzmy sobie szczerze, nieważne czy to się nazywa Apple 3D Touch, Force Touch czy ClearForce. Wszystkie te nazwy sprowadzają się do jednego mianownika – w zależności od naszej siły nacisku wyświetlacz zaproponuje nam różne opcje. Przytrzymując dłużej, naciskając mocniej, korzystając z ekranu w określonym miejscu, to wszystko będzie interpretowane przez system w inny sposób, dzięki czemu sama funkcjonalność dotyku znacznie wzrośnie.

 

 

Kiedy możemy się spodziewać premiery? Mówi się o pierwszym kwartale roku 2016. Wtedy mniej więcej światło dzienne ujrzy Samsung Galaxy S7. Na wideo widzimy próbkę możliwości, jakie oferować będzie technologia ClearForce. Trzeba przyznać, że to świetny krok naprzód. Tak mały, wydawałoby się, dodatek w postaci odczytywania siły dotyku potrafi przynieść korzyści i znacznie zoptymalizować pracę.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x