ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Proton

Proton Mail zmienia nazwę – idzie za tym nowe podejście

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

ProtonMail to jedna z najstarszych usług spod szyldu Proton. W międzyczasie jednak doszło o wiele więcej rozwiązań skupionych na bezpieczeństwie i każdy — zwłaszcza osoby, które były zainteresowane bardziej zaawansowanymi funkcjami i opłacały abonament — może przyznać, że zrobiło się to nieco… nieczytelne. Z tego też powodu firma zmienia nazwę ProtonMail, a przy okazji łącz swoje usługi w jeden, spójny pakiet, który występuje w trzech różnych planach.

ProtonMail zmienia nazwę na Proton

Proton

Zacznijmy od tego, że ProtonMail to teraz po prostu: Proton. Zmieniła się także nazwa strony internetowej na proton.me. Kiedy na nią wejdziemy, to zamiast masy usług dostaniemy do wyboru trzy subskrypcje. Wiele osób ucieszy fakt, że pierwsza z nich o nazwie Proton Free jest całkowicie darmowa. Wiąże się to jednak ze znacznym ograniczeniem dostępnej pamięci do zaledwie 1 GB. Warto tu jednak pamiętać, że to i tak dwa razy więcej, niż ProtonMail i Proton Drive oferowały wcześniej w darmowej wersji. 

Dodatkowo w pakiecie tym możemy skorzystać z jednego adresu e-mail, trzech etykiet i folderów oraz do 150 wiadomości dziennie. Pakiet ten obejmuje także jeden osobisty kalendarz i jedno połączenie VPN o średniej szybkości. Nie ma tego dużo, więc warto stosować to tylko tam, gdzie naprawdę zależy nam na bezpieczeństwie i dyskrecji, a nie do normalnego korzystania z sieci na codzień.

Zobacz też: Szukasz bezpiecznego kalendarza? ProtonMail ma coś dla Ciebie

Zupełnie inaczej ma się sprawa z kolejnym pakietem, który nosi nazwę Mail Plus. Za ten należy zapłacić 3,99 Euro miesięcznie, czyli 18,33 PLN po dzisiejszym kursie. Pakiet ten zwiększa pojemność pamięci masowej do 15 GB. Użytkownicy otrzymują również dziesięć adresów e-mail, nielimitowane wiadomości, foldery, etykiety i filtry, obsługę jednej niestandardowej domeny, takie samo połączenie VPN jak w opcji darmowej oraz dostęp do 20 kalendarzy Proton, które można udostępniać innym.

Najwyższy pakiet to natomiast Proton Unlimited, który kosztuje 9,99 Euro miesięcznie, czyli 46 złotych. W jego przypadku dostajemy 500 GB miejsca na wiadomości e-mail/chmurę, 15 adresów e-mail, trzy własne nazwy domen e-mail oraz dziesięć szybkich połączeń VPN z ponad 1700 serwerami w 63 różnych krajach. Niezależnie od planu dotychczasowi użytkownicy mogą używać nowego adresu w domenie @proton.me zamiast starego @protonmail.com. Sam Proton wydał następujące oświadczenie w związku z tą zmianą:

Przez wiele lat internet był zdominowany przez modele biznesowe oparte na reklamach, które naruszały prywatność i wykorzystywały nasze najbardziej intymne dane w celu osiągnięcia korzyści finansowych. Misją firmy Proton jest zapewnienie alternatywy i pomoc w budowaniu sprawiedliwej gospodarki internetowej, która działa na korzyść użytkowników i całego społeczeństwa. Transformacja z indywidualnych usług ochrony prywatności w zintegrowany ekosystem ochrony prywatności jest niezbędnym krokiem w kierunku stworzenia kompletnego zamiennika dla oferty Big Tech.

Źródło: Proton

Sprawdź najnowsze wpisy