ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Asus i NVIDIA szaleją! Monitor 500 Hz przedstawiony — Asus ROG Swift 500 Hz

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Patrząc na to co dzieje się na rynku technologi w ostatnich latach można zwariować. Kolejne korporacje prześcigają się w tym, która będzie tą najlepszą. Jeszcze na początku tego roku odświeżanie monitora w 240 Hz było czymś wybitnym, dziś to nie robi wrażenia — przed nami 500 Hz.

Asus ROG Swift 500 Hz, czy to komuś potrzebne?

Jak się okazuje, a i owszem. Asus musiał przeprowadzić bardzo dokładne badania rynku przed wprowadzeniem produktu do sprzedaży. Komu może być potrzebne tak potężne odświeżanie. Okazało się, że korporacja argumentuje wydanie tego monitora zapotrzebowaniem na rynku e sportowym. Monitor został przedstawiony przez NVIDIE. Firma przekonuje, że odpalając gry w 500 fps będzie nam znacznie łatwiej śledzić cele pojawiające się na ekranie, praktycznie bez opóźnień. Działanie monitora zostało także porównane do 240 Hz oraz 140 Hz.

Przeczytaj także: AMD Ryzen 7000 – w końcu 5 GHz na CPU

Co oferuje monitor Asus ROG Swift?

Asus Rog Swift 500 Hz

Jeśli ominiemy szumne 500 Hz to w sumie nie wiele. Ekran posiada przekątną 24 cale z panelami E-TN. Maksymalna rozdzielczość urządzenia to zaledwie 1080p, co na dzisiejsze standardy jest słabe. Owszem rozumiem, że prawdopodobnie nie można było stworzyć matrycy o rozdzielczości 4K i odświeżaniu w 500 Hz, ale może jednak warto było poczekać i dopracować technologię? NVIDIA i Asus wiedzą lepiej czego potrzebuje rynek. W każdym razie to urządzenie na pewno nie będzie standardowym wyposażeniem każdego pokoju gracza. To jak wspomniałem, na początku jest skierowane do profesjonalistów, którzy potrzebują największej płynności obrazu.

Kiedy w 2012 roku wprowadziliśmy do naszej oferty pierwszy monitor 144 Hz, słyszeliśmy opinie, że ludzkie oko może dostrzec maksymalnie 60 klatek na sekundę. Później, kiedy zaprezentowaliśmy nasz monitor 240 Hz, mówiono: ludzkie oko nie może dostrzec różnicy. Aktualnie na rynku, na którym monitory gamingowe o częstotliwościach odświeżania 144 Hz i 240 Hz są powszechne i praktycznie standardowe, wkraczamy na zupełnie nowy teren z niesamowicie szybkim monitorem ROG Swift 500

Gavin Tsai, Product Manager w dziale monitorów firmy ASUS

Rzuć okiem: Nvidia chce redukować zużycie energii. Ciecz ma pomóc!

Coś więcej?

Asus ROG Swift 500 Hz oferuje także pełne wsparcie trybu G-Sync Esports oraz wykorzystuje technologię Nvidia Reflex Analyzer. Jak mówi producent, monitor został zaprojektowany tak, aby sprostać w szczególności graczom, którzy oddają się rozgrywce rywalizacyjnej. Wspomniany panel E-TN ma zapewnić maksymalną wyrazistość w ruchu. Na tym ucierpi kontrast i ekspozycja kolorów! Aby w ogóle móc zagrać w 500 klatkach na sekundę, komputer będzie musiał wykorzystać technologię DLSS lub AMD FSR. Póki co nie znamy daty premiery urządzenia ani jego ceny.

Źródło. asus.com

Sprawdź najnowsze wpisy