ZTE-Axon-mini

Po miesiącach ciszy nareszcie wiemy więcej na temat najnowszego smartfona spod stajni ZTE. Model Axon mini zapowiedziany był już w lipcu, ale od tamtego czasu nie dowiedzieliśmy się o nim praktycznie niczego. Chińczycy kazali czekać aż do dzisiaj, i trzeba przyznać, że było na co.

Urządzenie zostanie wyposażone w procesor Snapdragon 616 wspomagany przez 3GB RAM, 32 GB ROM, baterię 2800 mAh. Głównie w czy rzuca się jednak jego design z 5.2 calowym ekranem Super AMOLED FULL HD 2.5D. Wielbicieli „bezramkowców” na pewno ucieszy fakt, że ramki wyświetlacza mają tylko 0.85 mm grubości. Kolejnym punktem specyfikacji jest oczywiście 13 megapikselowy aparat główny z funkcją PDAF (szybki pomiar ostrości).

Smartfona wyróżnia z konkurencji jednak co innego. Kojarzycie technologię „force touch” zastosowaną wcześniej w Huawei Mate S i Apple iPhone 6s? Ekran mierzący siłę nacisku podczas dotyku zawita również na nowym urządzeniu ZTE. Taką samą funkcjonalność zyska też model Axon Lux.

axon mini

Korpus urządzenia jest wykonany ze stopu aluminiowo-tytanowego co powinno zapewnić świetną wytrzymałość smartfona. Warto dodać, że z takiego samego stopu wykonane są samoloty Boeing 787. Oprócz tego na plecach urządzenia zobaczymy również czytnik linii papilarnych. To jednak nie wszystko, ZTE wyposażyło Axona mini w możliwość zabezpieczenia głosem i.. skaner tęczówki oka. Maniacy z pewnością nie przejdą więc obok tej propozycji obojętnie. Miłośników dobrej jakości dźwięku z pewnością ucieszy fakt, że producent zastosował chip AKM 4961 który w rezultacie zapewni nam wysoką jakość dźwięku Hi-Fi. ZTE Axon mini działać będzie pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop z autorską nakładką MiFavor 3.2.

Smartfon w pierwszej kolejności zawita oczywiście w Chinach. W ciągu następnych miesięcy smartfon zadebiutuje również w takich krajach jak Singapur, Rosja, Austria, Turcja, Hiszpania, Włochy, Indie, Tajlandia, Francja i spodziewamy się, że następne już czekają w kolejce. Na rynku europejskim smartfon będzie można nabyć za 389 euro (Premium Edition), natomiast standardowy model będzie kosztował 60 euro mniej.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.