Żywe tapety nareszcie pożyteczne – statystyki smartfonu na pierwszym planie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
meter zywe tapety live wallpapers android google creative labs

W ciągu ostatnich kilku lat wszystko idzie w stronę minimalizmu. Oczywiście smartfony już urosły do maksymalnego rozmiaru, ale wszystko, co zgromadzone wokół wyświetlacza maleje. Podobnie jest z różnymi akcentami designerskimi, które docierają również do launcherów, a także i na tapety.

Obecnie testuję Sony Xperię Z5 i czuję się jakbym miał ją uruchomioną w trybie awaryjnym – domyślna tapeta jest praktycznie czarna z kilkoma przetłoczeniami. Jednak kiedyś modne były tzw. żywe tapety i najprawdopodobniej wrócą one do łask. Google Creative Labs zaprezentowało nowe rozwiązanie live wallpapers. Tym razem nie są to prądożerne dodatki, które w gruncie rzeczy nie są najpiękniejsze, ale wręcz przeciwnie, bo pożyteczne i dopasowane do Material Design. Dzięki nim szybko dowiemy się chociażby o stanie naładowania akumulatora, ilości nowych powiadomień czy też informacje o połączeniu internetowym. Więcej szczegółów na poniższym filmie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IY8FadsutoU[/youtube]

Zainteresowani nowym rodzajem żywych tapet, znajdziecie je pod poniższym linkiem: Klik!

Ja od siebie dodam jedynie, że podoba mi się to połączenie minimalizmu i praktyczności. Oczywiście można stworzyć prosty, czarny motyw, który w gruncie rzeczy będzie ładny, ale szybko się znudzi. Tutaj mamy coś „żywego”.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy